DS Automobiles zahajuje 8. sezónu Formule E

Autor:

Mistrovství světa ABB FIA Formula E odstartuje stejně jako v předchozích třech sezónách v saúdskoarabském městě Diriyah na jednom z nejnáročnějších okruhů v kalendáři závodů.

Zástupci DS Automobiles a jejího partnera Techeetah mají po velmi dobře zastoupené sezóně 2020–2021 a třetím místě v hodnocení týmů obrovskou motivaci získat zpět dvojitý titul pro jezdce a týmy, který získali v 5. a 6. sezóně. I letos budou Francouz Jean-Eric Vergne, který získal dva tituly pro jezdce v letech 2018 a 2019, a Portugalec António Félix da Costa, šampion z roku 2020, řídit dva vozy DS E-Tense FE21, které vyvinula DS Performance, sportovní divize společnosti DS Automobiles.

Společnost DS Automobiles, která bude od roku 2024 uvádět výhradně 100% elektrické vozy, chce v 8. sezóně, která bude s 16 závody nejintenzivnější od vzniku šampionátu, opět předvést francouzskou technologii v tom nejlepším světle.

Důležité osobnosti týmu se vyjádřili k sezóně následovně:

Thomas Chevaucher, ředitel DS Performance a šéf týmu DS Techeetah:

Naše vozy si na tomto okruhu vždy vedly velmi dobře, ale ještě jsme zde nevyhráli, takže je to pro nás letos velká výzva, abychom dobře zahájili nový rok. V loňském roce byl boj o tituly neuvěřitelně vyrovnaný díky sportovním předpisům, které penalizovaly lídry šampionátu v kvalifikaci. Tento bod byl letos upraven a důraz se nyní klade na čistý výkon. To je dobře, protože v této oblasti naši jezdci vynikají a my na tom hodláme stavět, abychom získali zpět tituly, které nám loni unikly.“

Mark Preston, generální ředitel Techeetah:

Naším bezprostředním cílem je získat titul v kategorii týmů i jezdců a jsme na to více než připraveni. Rok 2022 bude klíčovým rokem pro trh s elektromobily, jehož prodeje v Evropě poprvé překonaly prodeje vozů s naftovým motorem. Vzhledem k těmto významným změnám a příchodu nových výrobců elektromobilů na trh se těšíme na novou sezónu a celý příští rok s velkým optimismem. Tým bude nesmírně tvrdě pracovat na tom, abychom se vrátili na nejvyšší příčky a svedli boj s velmi silnými soupeři.“

António Félix da Costa, šampion Formule E v roce 2020:

Už se moc těším na návrat na tratě! Máme za sebou velmi produktivní mimosezónní období, které nám umožnilo zlepšit výkon našeho vozu DS E-Tense FE21. Několik hodin před prvním závodem cítím, že tým je velmi silný a především velmi motivovaný. Diriyah je okruh, který mi vyhovuje, takže doufám, že letošní sezónu zahájíme dvěma skvělými závody!

Jean-Éric Vergne, šampion Formule E v letech 2018 a 2019:

Do nové sezóny nastupuji připravenější než kdykoli předtím! Ať už z hlediska psychického, fyzického nebo technického. Během dlouhé přestávky jsme hodně pracovali a já se na závodění v Diriyah opravdu moc těším. Myslím, že letošní šampionát bude velmi vyrovnaný, ale díky novým, ‚spravedlivějším‘ kvalifikačním pravidlům budeme určitě schopni dosáhnout dobrých výsledků a zabojovat o oba tituly.

Zdroj informací a foto: DS Automobiles