DS E-Tense Performance získal cenu za inovace v soutěžní přehlídce

Autor:

Během první série testů ujel vůz DS E-Tense Performance již více než 3 000 kilometrů a potvrdil zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,0 sekundy!

Na závěr své účasti na 6. ročníku soutěžní přehlídky Chantilly Arts & Elegance Richard Mille získal vůz DS E-Tense Performance cenu za inovaci, která mu byla udělena za technologické a stylistické řešení. Hnací ústrojí tvoří dva elektrické motory s kumulovaným výkonem 600 kW (250 kW vpředu a 350 kW vzadu), což odpovídá výkonu 815 koní a točivému momentu 8 000 Nm. Tyto dva elektromotory, které přímo vzešly z vývoje DS Performance pro Formuli E, nabízejí výjimečnou účinnost.

Jedním ze základních prvků vysoce výkonné laboratoře DS E-Tense Performance je baterie. Je kompaktní, obalená v uhlíkovém kompozitu a hliníku, který vyvinul tým DS Performance, a je umístěná v zadní centrální poloze. Využívá inovativní chemické složení se systémem ponorného chlazení článků, což je zlomový systém oproti současným technologiím. Tato baterie umožňuje akceleraci a rekuperaci až 600 kW a otevírá nové možnosti pro budoucí generace sériových vozů.

Přední část vozu nabízí novou výraznou plochu na místě masky chladiče. Toto řešení doplňuje logo DS Automobiles s trojrozměrným efektem – jako výloha – se specifickou uvítací animací. Na obou stranách jsou umístěna nová světla pro denní svícení, která s nebývalou jemností kombinují technologii a styl a dodávají osvětlení široký záběr. Celý systém se skládá z 800 LED diod. Dvě kamery umístěné na místě světlometů dotvářejí vizuální identitu vozu a zároveň umožňují získávat užitečná data o této pojízdné laboratoři. Aerodynamické linie podtrhuje interferenční odstín, který se leskne jako krovky brouka. V závislosti na vnějších podmínkách a úhlu pohledu se mění vnímání barvy, celek nabízí výrazný kontrastní efekt s lesklými černými plochami táhnoucími se až ke kapotě. Dvacetipalcová kola mají díky novým zabudovaným prvkům aerodynamický profil. Pro interiér je nejdůležitější efektivita. Skořepinová sedadla a volant Formule E vytvářejí atmosféru vysokého výkonu. Pohodlí a pozornost věnovaná detailům jsou podtrženy také specifickým černým koženým čalouněním.

Model SM Mylord Cabriolet Chapron z roku 1972, který je součástí dědictví značky DS Automobiles, na letošním ročníku přehlídky Chantilly Arts & Elegance Richard Mille 2022 získal zvláštní cenu FFVE za autenticitu.

Zdroj informací: DS Automobiles
Foto: DS Automobiles