Evropské letní hudební festivaly s volným vstupem

Autor:

Hudební festivaly k létu patří a v Evropě se jich každý rok rozezní stovky až tisíce. Pokud se za hudbou vydáváte rádi i za hranice, přinášíme vám tipy, kde navíc za vstup nezaplatíte ani korunu.

West End LIVE

Plánujete-li na konci června vyrazit do Londýna a jste navíc fanoušky muzikálů, neměli byste si nechat ujít dva dny (26. a 27. června) plné nejlepších muzikálových představení v rámci West End LIVE. Víkend plný vybraných představení pod širým nebem vás čeká na Trafalgar square a letošní ročník nabídne celou řadu slavných kousků – Romeo a Julie, Kráska a zvíře, Frozen, Velký Gatsby, Lví král, Mama Mia, My Fair Lady, Bídníci a další. Do Londýna se dostanete nejlépe letecky.

Lars Rock Fest

Tento nezávislý hudební festival se každoročně koná v půvabném toskánském městečku Chiusi, letos od 8. do 10. července. Tentokrát přivítá německou kapelu faUSt nebo americkou post-punkovou skupinu Algiers, rockovou kapelu Nothing či britskou punkovou skupinu Porridge Radio, ale i další, umělce. Součástí třídenního festivalu bude také výstava fotografií, recyklační workshop, lekce vaření a jóga.

Danube Island Festival

Největší evropský hudební festival pod širým nebem se koná od 24. do 26. června na městském ostrově Dunabe ve Vídni. V rámci této akce se tento dlouhý vídeňský ostrov stane útočištěm místních umělců, ale i zahraničních hvězd jako je Mando Diao, Lisa Stansfield, Amy Mcdonald, Michael Bolton, Sean Paul a Sir Geldof. Vídeň leží kousek od českých hranic, a proto nejjednodušší způsob dopravy do tohoto města je po silnici, případně vlakem, který Vás přiveze na hlavní nádraží během pár hodin.

Parkpop

Poslední last minute tip je festival Parkop v Haagu. Jednodenní akce, na které každoročně vystupují lokální i zahraniční umělci, připadá už na tuto neděli 12. června. Letošní 40. ročník se poprvé odehraje na travnaté ploše Malieveld v centru města. Vystoupí tu birminghamská skupina UB40 nebo holandská kapela DI-RECT se svým hudebním mixem rockových, soulových i popových rytmů.

Zdroj informací: Kiwi
Zdroj foto: Pixabay