Fabia oficiálně vstupuje na český trh

Autor:

Na trhu úspěšně působí již 22 let a právě nyní startuje prodej její čtvrté generace. V předprodeji si vůz závazně rezervovalo přes 4700 zákazníků, dodávky začnou v nejbližších dnech.

Auto je naším klíčovým modelem a tomu odpovídá zájem motoristů. Ještě před zahájením oficiálních prodejů jsme zaregistrovali více než 4700 závazných objednávek. Opět se ukázalo, že i v nižších segmentech trhu zákazníci preferují lépe vybavené vozy se silnějšími motorizacemi,“ říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení automobilky Škoda Auto. „Nová Fabia se opravdu povedla. Je to vůz, který ohromí prostorem i dospělým jízdním projevem. Zvu všechny zájemce k našim autorizovaným obchodníkům, aby si udělali vlastní obrázek. Věřím, že po svezení budou příjemně překvapeni,“ dodává Jiří Maláček.

Více než 4700 závazných objednávek už představuje reprezentativní vzorek s následujícími fakty: 71 % vozů bylo objednáno ve vyšším výbavovém stupni Style, zbývajících 29 % připadá na základní provedení Ambition. Z pohonných jednotek se největší přízni těší agregát 1,0 TSI s výkonem 70 kW a pětistupňovou manuální převodovkou. Pro tuto kombinaci se rozhodlo 35 % zájemců, pro spojení téhož motoru se sedmistupňovou převodovkou DSG pak 28 %. Nejvýkonnější motorizaci 1,0 TSI o výkonu 81 kW se šestistupňovým manuálem zvolilo 21 % klientů, na nepřeplňova motor 1,0 MPI zbylo 17 % dosavadních objednávek.

Zajímavé údaje poskytuje také pohled na oblibu jednotlivých barev karoserie. Tady se největšímu zájmu těší šedá Graphite (22 %), následují bílá Candy (15 %) a oranžová Phoenix (14%). Pokud jde o volitelné výbavové položky, s 53 % jasně vede paket Style Plus. Ten přináší výbavu konkrétně BiLED přední světlomety, bezklíčové zamykání a startování KESSY, Sunset a dvouzónovou klimatizaci Climatronic. Následuje s 19 % Color Concept, se 17 % zadní parkovací kamera a 10 % zájemců zaškrtlo v seznamu volitelné výbavy vyhřívané čelní sklo.

Modelová řada začíná na českém trhu s doporučenou prodejní cenou lehce přes třista tisíc korun. Ještě do konce letošního roku se rozroste paleta motorizací o vrcholnou pohonnou jednotku přeplňovaný čtyřválec 1,5 TSI s výkonem 110 kW. V průběhu příštího roku pak přibude oblíbená verze Monte Carlo, která se tradičně odliší sportovními doplňky vně i uvnitř a současně vytvoří nejvyšší výbavový stupeň. Pro zájemce o ještě větší zavazadlový prostor zůstává v nabídce Fabia Combi Tour odvozená od předchozí 3. generace.

Zdroj info: Škoda Auto
Zdroj foto: Škoda Auto