FlixBus obnoví provoz mezinárodních spojů na Slovensko, do Německa, Maďarska i Chorvatska

Autor:

Autobusový dopravce FlixBus po omezeních spojených s pandemií koronaviru obnoví provoz na dalších mezinárodních linkách.

Od čtvrtka 12. května začne jezdit z Prahy a Brna přes Bratislavu a Budapešť do Slavonského Brodu ve východním Chorvatsku. Města Brno, Zlín a Kroměříž znovu získají přímá spojení do Žiliny, Lince a Mnichova a jižní Čechy obnovené spoje propojí s Lincem, Mnichovem, Vídní, Bratislavou, Budapeští a východním Slovenskem. Společnost tak reaguje na uvolňování opatření v jednotlivých zemích i rostoucí poptávku cestujících po přeshraničních spojích.

Přímé spojení na letiště v Budapešti a do východního Chorvatska

Mezi zelené spoje, které ve čtvrtek znovu vyjedou na cesty, patří mezinárodní spojení Prahy a chorvatské Slavonie se zastávkou na letišti v Budapešti. Slavonie leží na pomezí hranic Chorvatska, Srbska a Bosny a Hercegoviny. Turistickým i ekonomickým centrem regionu je stotisícové město Osijek.

Z pražské Florence budou spoje vyrážet každý čtvrtek, pátek, sobotu a neděli v 9:05, ze zastávky v Roztylech v 9:30. Cestou zastaví v Brně, odkud odjedou v 11:55, a dále pokračují přes Bratislavu na letiště v Budapešti, kam je příjezd naplánován na 17:20. Na konečnou do Slavonskiho Brodu spoje dorazí v 00:15 následující den. Každé pondělí bude z Florence vyjíždět ještě zkrácený spoj do zastávky Budapešť Népliget. Ze Slavonskiho Brodu zpět budou autobusy odjíždět od pátku do pondělí v 5:15 s příjezdem do Prahy v 19:55. Letiště v Budapešti budou spoje směrem na Prahu opouštět v 11:55.

Zdroj informací a foto: FlixBus