Hory, sníh a slunce. Zima v Jižním Tyrolsku je připravena na sezonu

Autor:

Zahájení provozu lyžařských areálů v Jižním Tyrolsku se plánuje buď na 26. listopadu, anebo 3. prosince podle aktuálních povětrnostních podmínek.

Nové lanovky i sjezdovky a staré dobré světové poháry

Na Kronplatzu se otevře nová černá sjezdovka blízko trati světového poháru na jižní straně, bude sloužit také pro trénink předních lyžařů. Ve Val Gardeně nahradí dvousedačku na Spitzbühl šestimístná lanovka. Ve Speikbodenu se těší na první vyhřívanou osmisedačku v celém Ahrnském údolí, nahradí třicet let starou lanovku na Seenock.

Na vrcholu tam najdete snow park, zábavnou lajnu, měřenou rychlou trať i vytyčený slalom. Kapacita lanovky bude nyní 3400 osob za hodinu. Na Rosskopf/Monte Cavallo (1860 m) nad Sterzingem se rozjede po 35 letech nová desetimístná kabinková lanovka z dílny domácí značky Leitner. A vzhledem k tomu, že Obereggen slaví padesát let resortu, zářit to bude i tady s novým propojením do trentinského Pampeaga. Obohatit si pobyt na lyžích se dá i spojením se sledováním vrcholných sportovních podniků. Světový pohár alpských lyžařů má na programu super-G a sjezd mužů ve Val Gardeně na Saslongu (16.-17.12.) a následující dva obří slalomy mužů v Alta Badia (18.-19. 12.). Ženy pojedou obří slalom na Kronplatzu v San Vigiliu (24.1.).

A nedaleko odtud leží biatlonová Mekka Anterselva/Antholz, kde se koná světový pohár i s českými reprezentanty 19.- 22.1. O kus dál v Innichenu/San Candidu se jede už 20.- 22.12. světový pohár ve skikrosu. A 4.- 5.2. i světový pohár v běhu na lyžích v Toblachu/Dobbiacu.

Magie světel a vůní aneb vánoční trhy ve městech i na venkově

Vánoční trhy s magií světel, vůní jablečného štrúdlu a svařeného vína nebo stánky s rukodělnými výrobky, se jako tradičně chystají ve větších městech Meran/Merano s nostalgií po císařské éře, Bruneck/Brunico s kombinací středověkého hradu a sportovního životaběhu na okolních kopcích, Bozen/Bolzano s metropolitním nádechem, Sterzing/Vipiteno s unikátní Zwölfskou věží a Brixen/Bressanone s duchem starého biskupského sídla, na jehož nádvoří se opět bude hrát také půvabný muzikál Liora se světelnou animací na zdech paláce.

Malebná venkovská tržiště se otevřou také u Karentského jezera/Lago Caldaro, v Sarntalu nebo Rittenu/Renon. Poznávací hodnotu vaší cesty násobí i bydlení v nových hotelích nebo penzionech, máte z čeho vybírat. Tak třeba „workation“ hotel Ama Stay v San Vigiliu na Kronplatzu, luxusní rodinný Familiamus v Meransenu pod Gitschbergem, 4hvězdičkový superior Movi Apart v Corvaře, nástupu na sjezdovky v Alta Badia, přímo na nich stojí i Rifugio Crep de Munt. Dále potěší Amus Chalets v Rasunu u Anterselvy, tamtéž i B&B Rousa, útulný penzionek v historické budově, či designový My Daum v opuštěném místě v lesích nad Bolzanem, anebo Ariane´s Guesthouse v Sextenu v regionu 3 Zinnen/Tre Cime.

Zdroj informací: TMR International, Jižní Tyrolsko
Foto: Pixabay