I po sezónních dovolených hrozí zvýšené riziko nákazy koronavirem

Autor:

Stále větší množství Čechů začíná jezdit na dovolenou k moři až po letní sezóně, kdy jsou cenové nabídky lákavější. Je tedy nutné mít se více na pozoru, neboť s podzimem se koronavirová situace může rapidně zhoršit – tak jako vloni.

Resorty se vyprázdní, ceny zájezdů se sníží někdy až o polovinu a v některých destinacích se klima stává pro mnoho turistů snesitelnějším než v prázdninové sezóně, kdy bývá neúnosné horko. Letos lze očekávat, že na podzim bude mnohem více docházet k častějším změnám na tzv. barevném semaforu Ministerstva zdravotnictví, než tomu bylo přes léto.

Z tohoto důvodu je namístě mít dobré pojištění s bezchybnou asistencí. „S nastávajícím podzimem se koronavirová situace může rapidně zhoršit – ostatně vloni to nastalo hned v září. Turistické destinace také hlásí, že právě nyní po sezóně v resortech zůstává více tzv. digitálních nomádů, tedy lidí, kterým zaměstnavatel umožňuje trvalý home-office. Je zkrátka potřeba počítat s více komplikacemi než přes léto,“ uvedl Ladislav Bělina, produktový ředitel Slavia pojišťovny.

Lidé by tak měli při svých cestách hnedat takové cestovní pojištění, které nabízí možnost připojištění nákladů spojených s léčbou covidu-19 a preventivní karanténou dle semaforu MZV ČR. V případě potřeby či nouze je důležité rychle získat informace a zorientovat se v daném prostředí či situaci. Operátoři unikátní asistenční služby COVID Assistance, kterou pojišťovna nabízí již od podzimu loňského roku, poskytnou potřebné informace o aktuálních podmínkách a povinnostech v souvislosti s covid-19 v dotčených destinacích.

Zdroj info: Slavia pojišťovna
Zdroj foto: Pixabay