Jak poslat balíček do zahraničí

Autor:

Chcete poslat balíček do zahraničí, ale nevíte jak? Kolikrát vás může zásilka stát víc, než když byste trochu zapátrali po jiné doručovací společnosti a nebo možnostech, které se nabízejí. Samozřejmě, že první volbou bude asi Česká pošta (Balík do zahraničí), avšak v zasílání balíčků do zahraničí bude možná jistější soukromá společnost, která má přeci jen větší zkušenosti.

Na webových stránkách každé větší doručovatelské společnosti nalezente potřebné informace, které vám pomohou v rozhodování. Často na stránkách také naleznete kalkulátor, takže snadno zjistíte, na kolik vás zásilka vyjde. Stačí vyplnit svou adresu, adresu doručení, dále pak přesné rozměry a váhu. Stejně tak, pokud budete zasílat více balíčků, můžete očekávat nejrůznější slevy. Pokud ale nevíte podle čeho se rozhodnout při výběru společnosti, je lepší dát na radu známých, kteří jistě rádi poradí.

Co se týká formy dodání, můžete si většinou vybrat ze dvou. Jestliže na doručení zásilky nějak extra nepospícháte – stačí zvolit službu Standard. Pokud ale potřebujete, aby zásila dorazila co nejdřív, pak volte Expres, je jasné, že služba Expres bude vždy za vyšší poplatek. Jak dlouho zásilka bude putovat, se snadno dozvíte opět ze stránek dopravce, kterého jste si zvolili. Jestliže balíček pošlete na druhý konec světa, pak je jasné, že tam hned zítra nebude. Každou zásilku je vhodné připojistit – kdyby náhodou.

Důležité pro odeslání balíčku je vyplnit formulář, a to nejlépe bezchybně – zkontrolujte si dvakrát telefonní čísla a nebo jména osob. Pokud si s něčím nevíte rady, stačí zavolat nebo napsat na infolinku. Neméně důležité je také zabalení balíčku. Pokud se v něm nachází křehké věci, tak nikdy nezapomeťe vnitřní prostory vyplnit například novinami nebo bublinkovou fólii, aby se obsah co nejvíce ochránil.

Jeli to nutné, může se na balíček dát nálepka „křehké“ ale kolikrát je to spíše jak červený hadr na býka a existuje vyšší pravděpodobnost, že se obsah právě rozbije – říká se tomu také zákon schválnosti. Nezapomeňte olepit krabici i zvenku, aby se nikterak neotevřela nebo neporušila. Až budete mít vše hotové, stačí už jen počkat na kurýra, nebo balíček zanést na pobočku firmy, pokud to dovoluje. Jakmile přepravní společnost zásilku přijme, můžete ji celou dobu dle přiděleného čísla sledovat.

Zdroj informací: DPP, Balík do zahraničí
Zdroj foto: Pixabay