Jízdné v pražském MHD výrazně zdraží

Autor:

V důsledku koronavirové krize se hlavní město chystá přistoupit na razatní změny v dopravě, které ovlivní mnoho lidí. V první řadě se jedná o zdražení jízdních lístků na městskou hromadnou dopravu a v druhé řadě je to zdražení stání v modrých zónách, kterých po Praze přibývá jak houby po dešti.

Pražská radní Hana Marvanová uvedla, že tento týden proběhly první diskuze o zdražování jízdného – během koronavirové krize přišla Praha o značné procento příjmů z jízdného, zejména kvůli turistům, kteří do Prahy nedorazili. První návrhy už padly. Uvažujete se, že by se zdražilo z nynějších 3650 na 5500 korun. Přitom v minulosti Dopravní podnik jízdné právě zlevňoval. V roce 2015 jste si jej mohli koupit za 4750 ale následně se snižovalo na nynější cenu.

Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr také uvedl, že se s koaličními partnery bude jednat o posunutí věkové hranice pro lidi, kteří cestují MHD zadarmo – tedy pro seniory. Zdarma by zůstalo jízdné jen pro děti a studenti by si jej nově museli také platit. To vše jsou ale zatím jen pracovní návrhy ke kterým se samotný náměstek odmítl vyjadřovat.

Zdroj informací: Magistrát hlavního města Prahy, PID
Zdroj foto: Pixabay