Jižní Čechy nabízí krásné scenérie pro točení filmů. Kraj tak chce přilákat zahraniční produkce

Autor:

Jihočeská centrála cestovního ruchu spustí Filmovou kancelář. Cílem je nalákat zahraniční štáby pro natáčení filmů v kraji.

Letošním tématem se stala voda. Centrála ji bude propagovat skrze řeky i jezera, do programu se ale také zapojí pivovarnictví a vorařství. Ostatně fenomén vorařství je od prosince loňského roku na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Turisté ze sousedních zemí, zejména pak z Rakouska a Bavorska, začínají k nám jezdit právě za vodou. Slyší také na historická témata i historii Zlaté stezky. Kraj by se tak mohl stát atraktivní nejen pro turisty, ale také zahraniční produkce. „Filmaři přinášejí mimořádný finanční i propagační efekt, například seriál Místo činu České Budějovice sleduje asi 1,3 milionu diváků,“ uvedl ředitel JCCR Petr Soukup.

Centrála také bude více spolupracovat s budějovickým výstavištěm. V novém pavilonu Z lze pořádat například kongresy. „Účastníkům kongresů budeme připravovat bonusové karty, aby mohli chodit zadarmo do krajských kulturních institucí. Mohli by zadarmo jezdit i autobusem. Chceme jim dát motivaci, co všechno tady můžou navštívit,“ řekl Soukup. I když je voda hlavním tématem letošního roku, chce centrála přilákat také více cyklistů.

Co se týká zahraničních turistů, tak v létě tradičně na jih Čech míří nejvíce Němců. Od července do září jich přijelo 40 tisíc. Na druhé příčce návštěvníků jsou Rakušané a hned za nimi Slováci. Ani Polákům není Jihočeský kraj cizí a rovněž se sem v hojném počtu vydávají. Podle statistik JCCR se tak v kraji za třetí čtvrtletí loňského roku ubytovalo 749 tisíc turistů.

Zdroj informací: JCCR
Foto: Pixabay