Kam v době lockdownu na degustaci vína

Autor:

Foto: Pixabay

Pražský vyhlášený vinný bar Vinograf dává fandům vína další možnost, jak si v době zavřených barů a restaurací užít víno za asistence sommeliérů.

Degustace se přesouvají na aplikaci Clubhouse, a to každý čtvrtek od devíti večer. Připojit se může každý. Ideální je ale si nechat dopředu za zvýhodněnou cenu dovézt tzv. Clubhouse Pack s lahvemi, které se budou ve čtvrtek ochutnávat.

„Trápí nás, že se nemůžeme hostům osobně věnovat a návrat do normálu je stále v nedohlednu. Snažíme se proto stále hledat nové způsoby, jak jim nabídnout zážitek a osobní přístup,” vysvětluje zakladatel a spolumajitel Vinografu Jan Horešovský.

A tak ve Vinografu vymysleli Clubhouse Pack, tedy set vín, který vystačí na zhruba měsíc čtvrtečních seancí. Vína ilustrují témata, o kterých stojí za to si popovídat, jako jsou například. nemanipulovaná  nebo oranžová vína či problematiku neodstřelených šumivých vín a pet-natů.

„Zážitků už jsme za dobu pandemie vymysleli víc. Stále nabízíme a hodláme pokračovat v natáčení humorných degustací s Petrem Čtvrtníčkem a v tvorbě tematických setů vín, jako je pack k bingewatchingu nebo ke čtení,” říká šéfsommelierka Vinografu Klára Kollárová.

První série degustací přes Clubhouse začíná ve čtvrtek 25. března a končí 29. dubna.