Kam vyrazit na výlet s většími dětmi

Autor:

Tipů, kam vyrazit na výlet s většími dětmi, není nikdy dost. Pravdou samozřejmě je, že každé dítě je jiné a nejlepší je vždy přizpůsobit program jeho zájmům.

To ale může být zároveň někdy oříšek, obzvlášť tehdy, pokud je vaše ratolest ve věku, kdy jí baví od všeho něco a nejčastější odpovědí na otázky všeho druhu je: „Já nevím, mně je to jedno.“ Pojďme se tedy spolu podívat, kam vyrazit a užít si společný program, který bude bavit malé i velké výletníky.

Bosou nohou

Dobrodružství doslova na vlastní kůži můžete zažít během návštěvy některé ze stezek bosou nohou, ty nabízejí ideální kombinaci pohybu, pobytu v přírodě i nevšedních zážitků. Stezky jsou navíc uzpůsobeny tak, aby chodidlo vyzkoušelo více povrchů, těšit se můžete na písek, hlínu, oblázky nebo třeba jemný štěrk. Na většině stezek navíc najdete i naučný program či překážkové dráhy. A kde najdete ty nejzajímavější stezky? Například ve Valticích, v Hrachově, v Písku nebo třeba v Kovářově. Ale pozor, stezky bosou nohou nejsou nic pro ty, kteří se bojí trošku umazat, na bláto a kaluže totiž zejména během babího léta narazíte snad během každé procházky.

Adrenalin i během sychravých dní

I když počasí zrovna nepřeje, neznamená to, že musíte trávit volný den před obrazovkou. Co takhle zkusit návštěvu jump parku? Jump parky jsou zjednodušeně řečeno haly plné k sobě připevněných trampolín. Dnes je najdeme v každém větším městě. Salta, přemety nebo střílení na koš, to vše se postará o skvělou zábavu i výdej energie. Bezpečnost dětí pak zajistí všudypřítomné záchranné sítě. Protáhnout si svaly a zažít trochu adrenalinu s většími dětmi můžete i během návštěvy horolezecké zdi nebo oblíbených laser game. Naopak mozkové závity zaručeně potrápíte během únikových her, kdy se společně za pomoci indicií snažíte v co nejkratším čase uniknout ze svého dočasného „vězení“.

Není muzeum jako muzeum

Pokud mají děti muzeum spojené spíše s povinným školním výletem a nalákat je na prohlídku toho klasického se zdá jako nadlidský úkol, nezoufejte, i pro vás máme pár tipů, kam vyrazit. O tom, že není muzeum jako muzeum se můžete přesvědčit při návštěvě pražského Muzea smyslů, které vás rázem přenese do světa fantazie. Najdete zde nekonečnou disko místnost, zvukovou zónu nebo plot na výměnu obličejů. Fotka z místnosti vzhůru nohama, z fakírského lože nebo „s hlavou na talíři“ pak potěší nejednoho teenagera. Spousta „chytré zábavy“ na vás čeká také ve vědeckém parku Vida, který najdete vedle brněnského výstaviště. Nejenže si zde kontaktní formou osvěžíte základy přírodních věd, ale čeká na vás i bohatý doprovodný program.

Tip na závěr

Naším závěrečným tipem na super aktivitu s většími dětmi jsou rozhodně rozhledny a vyhlídky. V Česku je najdeme téměř na každém kroku a nejenže nám nabídnou krásné výhledy do okolí, ale jejich návštěva je obvykle spojena i s procházkou. Návštěva rozhledny navíc až na dopravu, není nijak finančně ani časově náročná, a tak může být příjemným zpestřením odpoledne i během pracovního týdne.

Zdroj info: podle zjištění autorky článku, Kudy z nudy
Zdroj foto: Michaela Rubešová