Letiště Praha je stále bezpečným místem pro cestování

Autor:

Tuto skutečnost dokazuje certifikát ACI Airport Health Accreditation, který pražské letiště opět získalo za vysokou úroveň přijatých ochranných opatření.

Ta vedou k větší bezpečnosti cestujících, kteří létají přes Prahu. Certifikace oceňuje, že nastavené standardy odpovídají požadavkům mezinárodních organizací, které v letectví působí. „Letiště opětovně prokázalo, jak obdivuhodně pokračuje ve svém úsilí a díky tomu tak poskytuje bezpečný zážitek z letiště pro všechny cestující, což je v souladu s doporučenými zdravotními opatřeními stanovenými v pokynech ACI Aviation Business Restart and Recovery a ICAO,“ píše v akreditaci Luis Felipe de Oliveira, generální ředitel ACI World.

Letiště Praha akreditaci obhájilo na dalších dvanáct měsíců. Přijatá opatření fungují už od jara 2020, zavedena byla jako v jednom z prvních subjektů v České republice. „Pro získání akreditace bylo nutné například doložit informace o všech nastavených opatřeních a procesech, včetně detailních záznamů o provádění veškerého úklidu a dezinfekce, zpracovat přehled změn v odbavení cestujících, ale také sdílet konkrétní kroky v oblasti ochrany zdraví zaměstnanců. U nich jsme zavedli vlastní propracovaný systém trasování a vyhledávání kontaktů na pracovišti. Jsem proto nesmírně rád, že nastavená ochranná opatření fungují, eliminují zdravotní rizika pro cestování a zvyšují tak bezpečnost létání z Prahy,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Odbavení na odletech i příletech probíhá za přísných hygienických podmínek, všichni cestující i návštěvníci jsou povinni ve všech prostorách letiště nosit respirátor třídy FFP2, dodržovat bezpečné rozestupy a věnovat se důkladně hygieně a dezinfekci rukou. Po celém letišti je za tímto účelem rozmístěno více než 300 zásobníků s dezinfekcí. Již od června loňského roku je ve spolupráci s externí laboratoří otevřené komerční odběrové místo, kde mohou nechat cestující otestovat na onemocnění COVID-19 před odletem či po příletu. Na letišti také probíhá zvýšená dezinfekce a úklid všech frekventovaných prostor, včetně gatů pro cestující.

Zdroj informací, foto: Letiště Praha