Matějská pouť aneb Jak rychle utratit hromadu peněz

Autor:

Slunečních dnů přibývá a pobyt venku už není tak mrazivý jako minulé dny. Pokud hledáte, kam vyrazit s dětmi nebo jen s drahou polovičkou – jedna z možností je Matějská pouť v Praze.

O víkendu jsme i my vyrazili na populární zábavu na pražském výstavišti v Holešovicích a nutno podotknout pár věcí, které tak trochu zážitek utlumí. Na úvod bych poradila, ať vyrazíte na místo raději MHD než autem, neb za parkování zaplatíte 40 korun za hodinu. Pokud se zábava protáhne, je nutné myslet i na závěrečnou platbu u závory. My jsme platili hotově, takže nevím, jestli to jde i kartou.

Od parkoviště je udělaný jaký si tunel ze zábran, který vás navádí k hlavnímu vstupu, ale pozor. Každý by si řekl, že když je někde hlavní vstup, budou tam i pokladny. Ale kdeže, jakmile totiž dojdete ke vchodu, zaměstnanci vás navedou zpět, neb si musíte koupit lístek, ke kterému se ale dostanete úplně někde jinde. Jakmile tedy minete divadlo Goja, zamiřte hned doprava, kde koupíte kýžený lístek. Vstupné je 30 korun. Odtud pak zamíříte rovnou zpět ke vchodu. Kontrola lístků je trochu chaotická, protože se míjíte s lidmi, které z poutě zrovna odchází.

Foto: Michaela Rubešová

A co tady najdete?

Hromadu zábavy za poměrně vysoké ceny. Ano, Matějská nikdy levná nebyla, ale i tak je to docela zásah do rozpočtu vzhledem k současnému dění. Na poměry minulých let je pouť také poměrně menších rozměrů a nenaleznete tu tolik atrakcí jako třeba před pěti lety (i tak jich je ale přes sto). Kdo není náročný, určitě se zabaví. Kromě atrakcí je tu také velké množství stánků s občerstvením a jiných sladkostí.

Většina atrakcí je za 50 až 130 korun. Za pět minut na ruském kole zaplatíte 150 korun. Kdo si bude chtít zastřílet, zaplatí 100 korun za 10 broků. Kdo chce zkusit točit v kole štěstí, pak zaplatí stejnou částku – tedy 100 korun. Menší balonky koupíte za 60, ty větší budou stát přes 100 korun. A co se týká jídla, tak bramborák je zhruba za 70 korun, langoš za 90 až 100 korun. Cukrová vata (čerstvá) pak za 50 korun. A to je jen zlomek cen, které jsme zaznamenali.

Když se to tak sečte, čtyřčlenná rodina za jedno odpoledne nechá na pouti klidně i 2000 korun. Což za pár hodin zábavy, je trochu drahý špás. Nicméně proti gustu… I tak návštěvu doporučujeme spíše v týdnu, o víkendu se tu nedá skoro hnout. Což je celkem logické při pěkném počasí, ale asi to nebude úplně pro fandy udržování osobního prostoru. Tady do vás lidé strkají po většinu času a téměř nikdo se ani neomluví.

Pouť bude probíhat do 18. dubna, a tak máte ještě dostatek času si našetřit nějaký peníz a zpestřit si den trochou zábavy, adrenalinu a nádherným výhledem z ruského kola. Jen pozor, v pondělí mají zavřeno.

Zdroj informací: autorský text, zkušenosti autora
Zdroj foto: Michaela Rubešová