Místo taxíkem lodí: V turistických destinacích startuje nová dopravní služba

Autor:

Společnost Uber připravila na letošní sezonu několik novinek, které zákazníkům v Evropě usnadní cestování nejen během dovolené.

Největší novinkou je možnost objednat si luxusní motorový člun. Služba Uber Boat startuje letos na řeckém ostrově Mykonos, kde budete mít jedinečnou možnost prozkoumat ostrov a jeho okolí po moři. Motorové čluny si snadno objednáte přímo v aplikaci, jejich kapacita je až 8 osob a zastávky pro výstup a nástup cestujících jsou rozmístěny podél celého ostrova.

Kromě této novinky chystá společnost i rozšíření destinací, kde budou služby dostupné. Reaguje tak na zvyšující se poptávku po cestování v Evropě. „Očekáváme, že cestovní ruch v celé Evropě dosáhne letos v létě rekordních čísel, proto spouštíme v desítkách evropských prázdninových destinací služby jako Uber Reserve, která umožňuje cestujícím rezervovat si jízdy až 90 dní předem, nebo Uber Boat, přinášející nezapomenutelný zážitek z cestování po Mykonosu. Můžeme tak vyjít vstříc našim zákazníkům v destinacích, do kterých se chystají, a umožnit jim bezproblémové cestování bez stresu,“ říká Anabel Diaz z Uberu.

Zákazníci budou moci nově využít vodních taxislužeb v Athénách, na ostrovech Santorini, Mykonos, Korfu nebo Rhodos. Kromě Řecka se společnost zaměří i na další oblíbené evropské destinace jako je Španělsko, včetně ostrovů Tenerife a Mallorca. Ve Francii plánuje společnost obsluhovat města podél pobřeží Atlantiku od hranic se Španělskem až po jih Bretaně. V Portugalsku firma nabízí jízdy po celém pobřeží Algrave a vrátí se také na populární italské destinace jako je Sicílie a Sardinie. Na chorvatském pobřeží pak lze Uber využít v Dubrovníku, Splitu, Zadaru, Rijece a na ostrově Pag.

Rozšiřuje se také služba Reserve, která cestujícím umožní až do konce října rezervovat jízdy s 30minutovým až 90denním předstihem, a to za pevně stanovenou cenu. Technologie sledování letu navíc zaručí, že auto bude k dispozici hned při přistání, a to i v případě, že bude mít váš let zpoždění.

Zdroj info: Uber
Zdroj foto: Pixabay