Mníšek pod Brdy terorizují divoká prasata

Autor:

Teplá zima, přemnožení a ubírání přirozeného prostředí, to vše může za to, že se divoká prasata stahují k lidským obydlím a tam páchají nemalé neplechy. Není tak ojedinělé, že tamní obyvatelé potkávají zvířata na sídlišti v hojných skupinách. Lidé se bojí vycházet i s dětmi.

V okolí Mníšku se pohybuje asi 20 členné stádo, včetně malých selat. Což způsobuje další nebezpečí, protože bachyně je nebezpečná vždy když se bojí o své mláďata. Pro představu, kvůli teplým zimám může bachyně porodit klidně i 4x do roka. Stejně tak agresivně reaguje prase, které je nějakým způsobem zraněné.

Neplechy, které prasata nadělají nejsou jen, že vyvolávají v lidech strach, ale také to, že rozryjí čumáčkem vše co se dá, včetně demolování plotů a popelnic. Kdyby od lesa k městu nebyla samá pole řepky, možná by do města prasata nikdy nezavítala, avšak bohužel. Zatím to tedy vypadá, že se spoléhá na to, že se s tím matka příroda poradí sama. Možná by situaci mohli vyřešit myslivci? Avšak sídliště není zrovna střelecká zóna.

Zdroj informací: Zprávy z Mníšku
Zdroj foto: Pixabay