Možnosti, jak si vychutnat Paříž, aniž byste v ní byli

Autor:

Sice zatím nemůžeme do Paříže cestovat, ale můžeme si ji vychutnat jiným způsobem. Existuje mnoho variant, a to například optikou, hudbou, historii a nebo jídlem. Doporučujeme strávit odpoledne vařením francouzské kuchyně a nebo výběrem sentimentálního leč romantického filmu z prostředí města zamilovaných. Svůj domov můžete také ozdobit květinami a co si takhle nalít skleničku dobrého červeného vína z Burgunska? K zahození není ani klasická literatura. Ať už se rozhodnete jakkoli zakomponovat Paříž do svého života, bude to vždy ta správná volba.

Filmy

Filmy z francouzského hlavního města vás doženou asi k vyšší spotřebě balíčků kapesníčků, protože jak je známo, tyto filmy jsou emocionálně nabouchané – pokud zrovna neprocházíte pohodovým obdobím, je deprese zaručena. Možná ale místo kapesníčků sáhnete spíše po lepší variantě, kterou je lahev vína. Tak či tak, nezapomeňte také na něco dobrého na zub. Jaké filmy si můžete pustit? Jsou to například: Amélie (2001), Američan v Paříži (1951), Paříži, miluji tě (2006) nebo Hugo (2011).

Interiér

Nebyla by to Paříž a nebylo by to jaro, kdybyste v bytě neměli pivoňky. Kouzelné rostliny, které se z malé kuličky rozvinou v dokonalou květinu, která ještě lépe voní. Stačí zavřít oči a přivonět – hned se přesunete o stovky kilometrů dál. Pravděpodobnost, že byste svůj domov zasypaly tisíce květinami je velmi malá. Ale i jeden kvítek umí rozjasnit den. Kdo chce ušetřit a nevadí mu, že přijde o vůni jara, může sáhnout po umělých květinách.

Hudba

Tak schválně, kdo vás napadne jako první, když se řekne Francie a hudba? Mě Edith Piaf. Není to ale jen ona, je to také Louis Amstrong nebo Iggy Pop. Stačí si otevřít Spotify nebo Youtube a můžete zvesela hledat francouzskou hudbu a stahovat. Hudbu si následně můžete pustit třeba k ranní kávě, zatímco se budete dívat z okna ven. Ač neuvidíte ikonickou kovovou stavbu, jistě bude ten výhled stát za to. Vždy by člověk měl hledat na všem něco pozitivního, jinak by jeho život mohl být velmi zahořklý.

Kuchyně

Jídlo spojuje lidi a také kultury. Nemusíte zrovna vařit jako Michelinský kuchař, který připravuje žabí stehýnka. Existuje mnoho francouzských kuchařek – i moderní kuchyně, které se vám jistě zalíbí. Pokud si nechcete kupovat kuchařky, pak není nic jednodušího, než se podívat po receptech na internetu. K snídani čerstvě upečený croissant s čokoládou, k obědu Coq au vin ( kuřecímaso na víně se slaninou, houbami a bylinkami), k odpolední kávě můžete zakousnout Tarte Tatin (obrácený koláč s jablky) a k večeři Ratatouille. Mňam!

Zdroj informací: Netflix, vlastní zkušenost
Zdroj foto: Pixabay