Na zámku v Dobřichovicích se sejdou milovníci veteránů. K vidění bude přes 200 starých automobilů

Autor:

Neděle 21. května bude svátkem nejen pro vystavovatele, ale také pro přátele a milovníky historických vozů. V Dobřichovicích u Prahy se bude konat veteránský sraz.

Akci pořádá zdejší veteránský klub, a tak se ponese spíše v přátelském duchu. K vidění bude přes 200 krásných vozů z předválečné i poválečné doby. Pokud si budete chtít jakýkoli vůz prohlédnout uvnitř nebo si na něj sáhnout, apelujeme na vás, abyste se nejprve zeptali majitelů. Ti vám navíc budou k dispozici na jakékoli zvídavé otázky.

Po celý den bude možné navštívit i sraz Youngtimerů, který proběhne souběžně s akcí Veteráni na zámku a je situován na louku u vstupu. Na dobřichovickém zámku se také koná výstava fotografií automobilů, tak ji určitě navštivte. K poslechu zahraje živá jazzová kapela a také si budete moci koupit něco na památku. Ujít si nenechte ani Vzpomínkovou jízdu Jiřího Kristiána Lobkowicze, která odstartuje v 11 hodin.

Občerstvení návštěvníci najdou u vstupu. Akce Veteráni pod zámkem začíná v 10 hodin a obdivovat automobilové klenoty půjde až do 15 hodin. Vstupné činí 150 korun, ZTP to mají za 50 korun a děti do 12 let zdarma. Výhodou je, že každý dostane na ruku pásku, tudíž se může libovolně pohybovat po městě a kdykoli se na akci vrátit.

Doporučujeme přijet dřív, abyste měli méně starostí s parkováním. Parkovat půjde u lávky za výstavou. Dostanete se tam z ulice 5. května po cyklostezce. Druhým záchytným bodem je parkoviště u vlakového nádraží města Dobřichovice, které je opravdu velké. Pěšky je to z něj na akci zhruba 10 minut. Sraz můžete spojit i s výletem vlakem, který ocení zejména děti a dospělí si pak jednoduše mohou dát pivo.

Zdroj informací: Veteran Car Club Dobřichovice, zjištění autorky textu
Foto: Michaela Rubešová