Navštivte zemi Pána prstenů

Autor:

Foto: Pixabay

Filmová adaptace knižní předlohy LOTR si získala fanouškovská srdce po celém světě. Ve filmu můžete obdivovat spoustu krásných míst, která nabídnou nejen panenskou přírodu, ale také drsný život divočiny. Prozkoumejte místa, kterými se procházel Frodo, Aragorn, Legolas ale i Arwen.

Mrtvé močály

Každý si jistě vzpomene, když jednu chvíli vedl zákeřný Glum Froda a Sama skrze močály, ve kterých se u hladiny vznášela mrtvá těla. Při návštěvě se ale žádných mrtvých nemusíte bát, ale přesto si dávejte pozor, kam šlapete. V národní parku Fiordland se nachází největší mokřadní oblast Kepler Mire. To nejkrásnější k vidění tu jsou fjordy, jezera ale i kouzelná údolí. K vidění tu je také unikátní fauna a flóra. Příkladem jest vysokohorský papoušek kea, který nežije nikde jinde než právě jen tady.

Rohan

Rohan, ale také Jízdmarka nebo prostě jen země Pánů koní – dnešní okolí Mt. Sunday. Zajímavé je, že tvůrcům filmového Pána prstenů trvalo necelý rok zde vybudovat kulisy, které posloužily pouze pro 8 natáčecích dnů, aby je následně zničili a zase odvezli. Dnes byste tedy už nepoznali, že zde stávalo hlavní město Edoras. Přestože tu nenajdete z filmu zhola nic, nemusí vás to odradit od návštěvy. I tak oblast poskytne nádherné výhledy do okolí a nedotčenou přírodu. Jen pozor na cestu, volte vhodné vozidlo, které se v pohodě vypořádá i s nezpevněnou cestou.

Foto: Pixabay – Hobitín

Hobitín

Co byste to byli za fanoušky, kdybyste se nezastavili právě tady. V blízkosti města Matamata se nachází kultovní zastávka z této trilogie. Vstupenku lze koupit i online. Procházka Hobitína trvá zhruba 2 hodiny a je s průvodcem a výkladem v angličtině. Za normálních okolností – tedy bez korona času – se zde vystřídá 2000 lidí denně. Nejlepší na tom ale je, že se po dotočení poslední klapky, vesnička zachovala. Z komínů se line kouř a kolem hobitích domků rostou květiny a zelenina. Celkem tu je 44 domků a nechybí samozřejmě ani Hostinec U Zeleného draka – ve kterém můžete posedět přesně tak jako ve filmu a dát si třeba pivo.

Mordor

V srdci Severního ostrova se nachází nejstarší národní park, který se stal předlohou pro oblast Mordoru. Rozmanitost zdejší přírodní scenérie je opravdu bohatá. Od zelených palouků se přechází do termálních vod, až po kráterové jezero a to vše vrcholí pouští. Národní park Tongariro je na seznamu světového dědictví UNESCO hned dvakrát – jako kulturní i přírodní památka. A pozor nachází se zde i Hora Osudu, do které Frodo nesl prsten, aby jej zničil. V překladu se jedná o Mt. Nguaruhoe, což je mimo jiné jedna z nejaktivnějších sopek na zemi. Každý si zde tedy najde to své, ale na průzkum oblasti bychom doporučili si vyhranit pár dní.

Zdroj informací: Rady na cestu, Travel Akademie
Zdroj foto: Pixabay