Nejlepší místa, kam vyrazit na wellness do zahraničí

Autor:

Zima konečně skončila, jenže do letní dovolené je ještě daleko? Zpříjemněte si čekání třeba při koupeli v hřejivých termálech. Odpočiňte si při masáži a užijte si saunu s výhledem na alpské vrcholky.

„Jaro je tradiční mezidobí, které dělí čas zimních dovolených v exotice nebo na horách a letních prázdnin. Přesto pozorujeme, že lidé už se nespokojí jen s týdnem u moře v létě a s týdnem na lyžích v zimě. Chtějí cestovat častěji a zvykli si jezdit i na kratší pobyty. Naprostou klasikou jsou jarní prodloužené víkendy v evropských metropolích, někteří ale jezdí klidně i na čtyři nebo pět dní třeba během Velikonoc k moři. Velmi oblíbeným způsobem, jak si na jaře odpočinout, je ale i wellness,“ popisuje jarní cestovatelské trendy mluvčí cestovní agentury Invia Jiřina Ekrt Jirušková.

Pokud už všechny české wellness hotely znáte, vyrazte objevovat naše sousední nebo méně vzdálené země, které jsou lázeňským rájem.

Rakousko

Dát si krátkou túru po hřebenech se zbytky sněhu nebo cyklo výlet v údolí, večer si jít zaplavat a celý další den za odměnu strávit ve spa. Dát si masáž a prohřát se po zimě v sauně, odkud budete pozorovat stále ještě zasněžené vrcholky Alp. Tak přesně takový bude váš wellness víkend v Rakousku, kde je moderních, ale i tradičních a perfektně vybavených hotelů celá řada. Tradiční horský styl, a to i ve spa, nabízí čtyřhvězdičkový hotel Wirlerhof v oblíbeném středisku Ischgl / Kappl. K těm moderním naopak patří pětihvězdičkový Falkensteiner v Montafonu.

Maďarsko

Zejména Budapešť je tradičními lázněmi ve velkém stylu vyhlášená. Abyste ale nemuseli jen do notoricky známých, i když překrásných lázní Széchényi v samém srdci města, zkuste něco trochu jiného. „Další vyhlášenou lokalitou je Hévíz u Balatonu. Moc hezký a elegantní je hotel Bonvital Wellness & Gastro. Pokud chcete raději klasičtější wellness a obejdete se bez termálních pramenů, zůstaňte v Budapešti ve velkolepém hotelu Anantara New York Palace, jehož spa bude rozhodně patřit k těm nejkrásnějším, které jste kdy viděli,“ doporučuje Jiřina Ekrt Jirušková.

Slovensko

Tatry se krásou své krajiny, ale i perfektními hotely hravě vyrovnají Alpám. Přesvědčte se třeba v hotelu Posta v Nízkých Tatrách. Krásnou atmosféru i architekturu, díky níž se budete cítit skoro jako někde v Kanadě, má také hotel Tři studničky ležící rovněž v Jasné v Nízkých Tatrách.

Německo

Německo máme na dosah ruky, a přesto sem nejčastěji jezdíme na nákupy do Drážďan, případně za zábavou a historií do Berlína. Napadlo vás někdy vyrazit poznávat místní krajinu? Nebo si projet celé Německo až k moři? Možná že letošní jaro je ideální příležitostí. A jedním z nejlepších wellness míst je rozhodně hotel Severin’s Resort & Spa v Šlesvicku-Holštýnsku. Můžete si tu vybrat, zda chcete zůstat v apartmánu, nebo mít ještě více soukromí ve vlastní vile. V každém případě si tady budete připadat jako v jednom z těch německých seriálů, na které možné občas koukáte jen kvůli překrásnému prostředí a nádherným luxusním interiérům.

Zdroj informací: Invia
Foto: Pixabay