Nejtajemnější místa na světě

Autor:

Foto: pixabay

Lidská mysl je sama o sobě jedno záhadné místo, avšak touha poznávat oblasti, která mají skrytý nadpřirozený až děsivý potenciál je člověku tak nějak vlastní.

Pokud máte pro strach uděláno, jistě si výlet do strašidelných míst neodpustíte, avšak vždy je třeba myslet trochu dopředu. Ačkoli na nadpřirozeno možná nevěříte, v těchto případech byste možná mohli alespoň polemizovat. Temná místa na planetě neexistují jen pro to, že se někdo tak rozhodl – mají poselství a na vás je, jestli ho správně pochopíte. Vyhnete se mu nebo se bláhově vrhnete za dobrodružstvím?

Kaple kostí

V 16. století vybudoval kapli františkánský mnich v portugalském městě, avšak kaple nebyla jen tak ledajaká. Veškerá dekorace včetně ozdobených sloupů a bran jsou z lidských kostí. Přesněji z počtu 5000 lidských ostatků. Kde mnich v pozdním středověku vzal tolik kostí a hlavně, jak došlo k jejich získání, je dodnes velkou záhadou. Jisté ale je, že dobrovolně to zřejmě nebylo. Každý, kdo místo navštívil, uvedl, že si tu přišel zvláštně, nekomfortně a vždy raději kapli rychle opustil. Věřící se místu vyhýbají obloukem a považují to za ďáblovo dílo.

Ostrov mrtvých panenek

Kdesi v Mexiku se nachází ostrov, na kterém žil osamělý muž Julian Barrera. Jednoho deštivého dne nalezl ve vodě utonulou dívku, která ve svých maličkých ručičkách svírala panenku. Panenku ji vzal a pověsil ji na větev stromu. Od té doby se začaly dít divné a těžko vysvětlitelné věci. Začaly ho provázet neklidné noci. Začal slýchat křik, kroky a také tajemný šepot. Julian se začal bát duchů, a tak po dobu 50 let věšel další a další panenky, aby zahnal zlé duchy. Jeho život končí tam, kde skončil i ten dívčin – utonul v moři. Děsivé panenky „zdobí“ ostrov dodnes.

Foto: Pixabay – Děsivá panenka

Centralia

Následující místo potěší všechny, kterým se líbil horor Silent Hill. Ostatně právě toto místo se pro film stalo předlohou. Centralie leží ve státu Pensylvánie a její osud byl zpečetěn v roce 1962. Dobrovolní hasiči se prazvláštním způsobem rozhodli zbavit skládky. Zapálili jí, avšak spolu s ní chytly i opuštěné uhelné doly a pomocí štol se oheň rozšířil pod celé město.

Situaci nikdo neřešil – přišla jim totiž banální. Pár dní na to, začal městem poletovat popelek, u mnoho lidí se dostavily zdravotnírespirační komplikace a mnoho lidí se propadlo do země, samozřejmě s jistým koncem. Hotové peklo. Zajímavostí je, že doly nikdy nevyhasly a zřejmě budou hořet a doutnat ještě dalších 250 let. Temné místo je na světě. Dnes ve městě žije jen pár odvážlivců.

Les Aokigahara

Nebylo by to Japonsko, kdyby se tento les nenacházel zrovna tady, i když nutno podotknout, že „les sebevrahů“, jak se mu přezdívá, máme i my v Čechách. Vzpomínáte si na Branišovský les u Českých Budějovic? K tomu japonskému se vážou podobné legendy. Údajně v něm žijí démoni a zlí duchové. Ročně tu ukončí svůj život více jak 50 lidí. Japonské úřady raději už statistiky přestaly zveřejňovat. Každopádně se jedná o druhé nejoblíbenější místo pro odchod ze světa, hned po skoku z Golden Gate Bridge.

Zdroj informací: Rady na cestu, Tripmania
Zdroj foto: Pixabay