Očkovaní turisté budou moci na podzim vyrazit do části Vietnamu

Autor:

Vietnamská vláda přednesla plán, který umožní navštívit zemi – tedy spíše jen její část. Opět budou zvýhodněni očkovaní turisté. Otevření se týká ostrova Phu Quoc.

Jak už to tak bývá, bude se jednat o dvě fáze s ohledem na současnou situaci kolem koronaviru. První fáze potrvá zhruba tři měsíce a na ostrov bude moci za jeden měsíc přicestovat maximálně tři tisíce lidí. Nutno podotknout, že nebude možné se v této fázi pohybovat volně po ostrově, ale návštěvníci budou převezeni z letiště, hranic, případně přístavu do svých hotelů a maximálně pak do turistických center. Z města Ho Či Minovo, ze kterého se v minulosti dalo dostat právě na ostrov, je uzavřeno a označeno jako epicentrum. Pro dopravení na ostrov tedy bude zvolená jiná alternativa.

Druhou fází se kapacita maximálního počtu turistů za měsíc zvedne až na deset tisíc lidí. Bude rovněž možné se po ostrově pohybovat, tedy navštívit nejen tropickou džungli, tradiční trhy, ale také třeba vyrazit na pověstné bílé pláže. Jakmile se situace kolem koronaviru bude zlepšovat, je možné, že se postupně bude otvírat i zbytek země, který je v současné době v izolaci. Navíc turisté mířící na ostrov se nemusí bát o své zdraví, protože obyvatelé ostrova jsou očkováni – to byl první pilíř pro to, aby se o otevření vůbec uvažovalo.

Cílem celého projektu je samozřejmě nakopnout alespoň z části mezinárodní cestovní ruch. Vietnam se stejně jako jiné státy světa chce ukázat jako bezpečné a atraktivní místo pro cestování, které ale nezapomíná na opatření pro prevenci proti koronaviru. Nicméně boj se zákeřnou infekcí mu momentálně kazí mutace delta, která zapříčinila vyšší nárůst nemocných a stejně tak se stal problém v nedostatku vakcín. Nyní jsou ve Vietnamu plně naočkovány zhruba dvě procenta obyvatelstva. Například i Hanoj je zcela odstřihnut a nedá se do něj dostat. Kdy se otevřou hranice pro cestování i do jiných částí země, než je ostrov Phu Quoc, není v současné době známo. Prioritou je nyní vyšší proočkovanost. Co bude dál se teprve uvidí.

Zdroj informací: CNN, Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay