Phuket plánuje v červenci přivítat očkované cestovatele

Autor:

Ilustrační foto: Pixabay

Thajsko pandemii koronaviru zvládlo celkem dobře a řadí se k úspěšným bojovníkům. Od loňského ledna bylo v zemi nakaženo pouze 30 tisíc lidí a zemřelo jich méně než 100.

I přes tyto úspěchy se světová krize dotkla Thajska velmi citelně, protože jen cestovní ruch tvoří v zemi 22 % HDP. Je tak jasné, že se země bude snažit urychlit návrat zahraničních turistů do země. Nyní svitla naděje pro očkované cestovatele – ti budou mít možnost zavítat na ostrov Phuket už v prvním měsíci letních prázdnin.

Otevřený ostrov pro mezinárodní cestovatele tak bude první vlaštovkou, kterou se zahájí cestovatelská sezóna – narozdíl od pevniny, kde budou podmínky poněkud jiné, protože očkovací strategie je zde zatím příliš pomalá.

První, co musí být tedy splněno, aby se ostrov otevřel turistům, je kolektivní imunita místních obyvatel. To znamená, že se úředníci provincie dohodli na nákupu vakcíny. Tu dostanou tamější obyvatelé a hned po očkování, což zhruba vychází na ten červenec, se následně umožní, pokud půjde vše dobře, spustit cestování. Navíc by se tak zrušila otravná 14denní karanténa, která v současné době mnohé mezinárodní turisty od návštěvy ostrova odrazuje.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Pixabay