Porsche Engineering slaví 90 let

Autor:

Foto, zdroj: Porsche

Porsche vyrábí sportovní vozy již více než sedmdesát let. Technologické inovace pod vlajkou Porsche ale sahají mnohem dál do minulosti.

Ferdinand Porsche svou konstrukční kancelář ve Stuttgartu založil a nechal zapsat do obchodního rejstříku už 25. dubna 1931. Od té doby je jméno Porsche úzce spjato s vývojářskými projekty pro zákazníky. Na tradici vývojářských služeb v současné době úspěšně navazuje svými inovativními řešeními a vysokou kompetencí v oblasti digitalizace Porsche Engineering, stoprocentní dceřiná společnost Porsche AG.

Ve firmě Porsche jsou na objednávku zákazníků iniciovány technologické inovace už 90 let. V tom, co Ferdinand Porsche začal svým projektem v podobě „lidového vozu“ (Volkswagen), dnes Porsche Engineering pokračuje jako samostatný právní subjekt a vyvíjí technologie pro inteligentní a síťově propojené vozidlo budoucnosti. „Význam softwaru ve vozidle a v jeho okolí neustále roste,“ vysvětluje Dr. Michael Steiner, předseda představenstva pro oblast výzkumu a vývoje ve společnosti Porsche AG a zároveň předseda výboru společníků Porsche Engineering. „Velké umění dnes spočívá ve schopnosti kombinovat detailní znalosti o vozidlech s rozsáhlými softwarovými kompetencemi. V tom je Porsche Engineering profesionál a pro nás tudíž strategickým vývojářským partnerem nedozírné hodnoty,“ dodává Steiner.

Foto: Porsche

Inženýři a softwaroví vývojáři analyzují globální a lokální trendy trhu, rozvíjejí technologie a metody a vnášejí impulsy do inovací, které pak uplatňují pro své zákazníky v sériích. „Díky tomu, že jsme se velice brzy začali zaobírat tématy, jako je elektromobilita a vysokonapěťové systémy, vysoce automatizované jízdní funkce, síťové propojení a umělá inteligence, jsme dnes schopni vyvíjet řešení pro nejrůznější možné požadavky mobility budoucnosti,“ doplňuje Dr. Peter Schäfer, předseda obchodního vedení společnosti Porsche Engineering. „Mezitím jsme se z konstrukční kanceláře vyvinuli v technologický podnik.“

Kvůli tomu společnost Porsche Engineering vybudovala mezinárodní sdružení, které má na pobočkách v Německu, České republice, Rumunsku, Itálii a Číně bezmála 1 500 zaměstnanců. Know-how této sítě nevyužívá zdaleka jen matka koncernu: Porsche Engineering coby strategický partner vyvíjí nové, průkopnické systémy a funkce i pro další značky koncernu Volkswagen, ostatní výrobce automobilů, dodavatele v automobilovém průmyslu a dokonce i podniky mimo odvětví automotive.

A tak jako před 90 lety stále platí: ten, kdo vyvíjí vizionářská řešení, musí být vždy o krok napřed. Ferdinand Porsche byl průkopníkem v oblasti mechanického vývoje nových vozidel a systémů vozidel. Porsche ingineering dnes kombinuje tuto tradici s fundovaným know-how z oblasti digitalizací. Třebaže současné možnosti jsou jiné než ty před 90 lety, vize „inovovat mobilitu budoucnosti“ zůstává netknutá.

Zdroj informací: Porsche
Zdroj foto: Pixabay