Praha z výšky aneb Kde najdete ty nejhezčí výhledy a něco navíc

Autor:

Setkání na střechách je hitem letošního léta v hlavním městě. Navíc vzhledem k situaci s bezpečnostními opatřeními v rámci koronavirové nákazy se znovu zavedla pravidla na nošení masky ve vnitřních prostorách. Tedy na akcích, kterých se zúčastní více jak 100 lidí. Venkovní prostory se tak zdají jako ideálním místem pro setkání a zároveň volné dýchání.

Střecha Lucerny

Kde jinde pozorovat monumentální západ slunce nad Prahu, než právě tady. Navíc se tu pravidelně konají koncerty, setkání jóga příznivců a různé přednášky. Zajít si sem můžete jen tak, třeba s knížkou v ruce. Prostor je velký a patrový, tudíž si každý najde to své. Navíc si tu můžete zakoupit třeba i alkoholický drink.

Národní památník na Vítkově

Třista metrů nad mořem a náhle se ocitnete na nejvyšší vyhlídce v Praze, kde máte hlavní město doslova jako na dlani. Cestou na vrchol jistě potkáte nějaké běžce, nebo zamilované páry, pro které je Vítkov sakra romantický. Nicméně pro ještě lepší výhled můžete vylézt až na střechu, kde se nachází také kavárna a můžete si užít ojedinělý výhled.

Národní zemědělské muzeum

Pokud zrovna netoužíte ťapkat po rozpálené střeše, pak se vydejte sem. Místo je zarostlé rostlinami a travou, ale pozor o prostor se dělíte s několika včelkami, které bydlí v nedalekém úhlu. Výhoda je, že si můžete na střeše udělat piknik, ale pozor na alkohol, přeci jen se jedná o střechu.

DOX

Trochu z jiného soudku, a tedy toho filmového. Přijďte se podívat na film, který vám zvukově poběží v sluchátkách v uších. Navíc můžete sedět na travnaté střeše. Ani o nápojovou stránku nebudete ochuzeni a pokud vás to přestane bavit, můžete si projít celé místo, které skrývá mnoho zajímavých uměleckých instalací.

Střecha Tančícího domu

Nejen výhledy na Pražský hrad, ale také na Malou Stranu, Hladovou zeď nebo Smíchov. Navíc návštěvu můžete spojit s prohlídkou Galerie, která vždy skrývá něco zajímavého nebo si dát kafíčko v místní restauraci. Venkovní prostor vyhlídky není veliký, ale v době „bez zahraničních turistů“ si zde možná užijete i soukromí.

Zdroj informací: Prague City Bee
Zdroj foto: Pixabay