Pro lety z Dubaje se ruší papírové palubní vstupenky. Má se tím snížit množství odpadu

Autor:

Letecká společnost Emirates učinila další krok vpřed v oblasti digitálních technologií a od 15. května bude u většiny cestujících odlétajících z Dubaje vyžadovat místo tištěných palubních lístků jejich on-line podobu.

Bez telefonu už to skoro nepůjde

Cestující, kteří se odbaví na Terminálu 3, obdrží mobilní palubní vstupenku prostřednictvím e-mailu nebo SMS. Cestující s odbavím on-line si mohou palubní vstupenku nahrát do své peněženky Apple Wallet nebo Google Wallet či si ji vyzvednout v aplikaci Emirates App. Potvrzení o odbaveném zavazadle je rovněž zasláno e-mailem přímo cestujícím nebo je k dispozici v aplikaci Emirates. Tato iniciativa výrazně sníží množství papíru a zároveň nabídne cestujícím odlétajícím z Dubaje pohodlné a rychlé digitalizované odbavení. Snižuje také riziko ztráty palubních vstupenek, což cestujícím přinese větší klid na cestách.

Mobilní palubní vstupenku lze používat po celou dobu cesty, tj. v dubajském Duty Free, při bezpečnostní kontrole i při nástupu do letadla, a to pouhým předložením palubní vstupenky v telefonu. Pracovníci společnosti a letištní personál jednoduše naskenují QR kód na mobilní palubní vstupence během průchodu cestujících letištěm a jejich nástupu do letadla. Někteří cestující však mohou i nadále vyžadovat vytištění fyzické palubní vstupenky, například cestující s kojenci, nezletilé osoby bez doprovodu, cestující vyžadující zvláštní pomoc či pasažéři s navazujícími lety jiných leteckých společností, ale také lidé cestující do USA.

Možnost vytisknout palubní vstupenku je k dispozici na vyžádání u odbavovacích přepážek Emirates, a to v případech, že cestující nemají mobilní zařízení nebo pokud nemají přístup k informacím na svých zařízeních z následujících důvodů: vybití baterie, porucha nebo závada systému, zpoždění doručení zprávy, nemožnost přístupu k WIFI síti nebo datovému balíčku.

Biometrické přístroje na dubajském letišti

Registrovaní cestující si nyní mohou užívat bezproblémové cestování na mezinárodním letišti v Dubaji, kde budou moci při průchodu různými letištními stanicemi využívat biometrické přístroje nebo chytré brány.

Obyvatelé Spojených arabských emirátů (SAE) se mohou zaregistrovat k používání chytrých bran na Terminálu 3 společnosti Emirates a urychlit tak průchod imigračním oddělením při každém návratu do Dubaje. Občané a obyvatelé SAE mohou použít svůj cestovní pas, palubní vstupenku nebo platný průkaz totožnosti SAE, zatímco občané zemí GCC nebo návštěvníci, kteří mají nárok na vízum při příletu, mohou projít přes brány s biometrickým pasem.

Zdroj informací: Letecká společnost Emirates
Foto: Pixabay