Světové lesy v žebříčku oblíbenosti na Instagramu

Autor:

Pokud hledáte ideální místo v přírodě, které ozdobí vaše sociální sítě úchvatnými snímky, pak byste se měli vydat do těchto lesů. Byl totiž vytvořen seznam nejvíce instafriendly lesů na světě. Společnost Taxi2airport vytvořila dle počtu nejčastěji používaných hashtagů u fotek seznam míst, které můžete navštívit a je zaručeno, že získáte také pěkně vysoký počet lajků na vaši fotku, pokud použijete ty správné hashtagy. Není to trochu bizarní nebo povrchní? Cestovat jen kvůli následné oblíbenosti na sociálních sítí…

The Black Forrest

Nejlepší místo obsadil tento les, který se nachází v Německu, takže to nebudete mít moc daleko. Na výlet ideální. Pomocí hashtagů byl na sociálních sítí označen více než 1 a půl milion krát. Temný a hustý les, ve kterém se snadno ztratíte, nabízí nekonečné scenérie pro fotografování výjimečných snímků. A to zejména díky své nedotčené kráse, vodopádům a hornatému terénu.

Amazonský deštný prales

Tento prales je v Brazílii známý pro své vysoko se tyčící stromy a zejména dlouhou řeku, která les protíná. Vyskytuje se v něm více jak 16 tisíc druhů stromů, což znamená, že na počet jednotlivých stromů se blíží k 400 miliónům. Návštěvníci pralesa mohou obdivovat liány i okusit například kanoistiku a být přírodě ještě o kousek blíž. Co se týká hashtagu, byla Amazonie označena skoro 200 tisíc krát.

Sherwood forest

Teď nemyslíme ten u Hlavního nádraží v Praze, tam je to občas také velká divočina. Nýbrž ten v Anglii. Les se rozkládá na 190 hektarech půdy starých lesů a je to právě hlavní turistické místo pro cestovatele, kteří tíhnou alespoň trochu k přírodě a lesnímu duchu. Nesmíme zapomenout ani na to, že právě tento les byl přeci domovem slavného Robina Hooda. V žebříčku se umístil se 142 tisíc počty hashtagů.

Arashiyama Bamboo Forest

Tento bambusový háj se nachází v Japonsku a je jednou z nejvýznamějších památek Kjóty. Ministerstvo životního prostředí jej považuju za národní kulturní dědictví Japonska. Při vstupu do lesa byste si připadali možná i na moment ztraceni, kdyby zde nevedla cesta. Bambusové kmeny se táhnou daleko do dálky, a to ve všech směrech a zdají se tak být nekonečné. Sluneční světlo je zde také omezené. Vše působí ještě větším magickým dojmem. Na Instagramu jej označilo přes 84 tisíc hashtagů.

Zdroj informací: Taxi2airport – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay