Tipy na dárky pro milovníky cestování

Autor:

Vánoce se kvapem blíží, a tak pokud přemýšlíte, čím obdarujete své blízké nebo kamarády, určitě se budou hodit i nějaké naše tipy. Ať už se jedná o velké cestovatele a nebo jen ty, kteří vyrazí za dobrodružstvím párkrát do roka.

Nejlepší na obdarovávání je, že dary nemusí stát tisíce, aby udělaly radost. Nikdy to nebylo o penězích jako spíše o tom, že si člověk vzpomněl. Že vám prostě stojí za to, abyste někomu něco koupili/vyrobili a díky tomu měl na vás třeba hezkou vzpomínku. A jaké vám tedy přinášíme tipy, které by mohly rozzářit nejednoho milovníka cestování?

Zápisník na cesty

Já vím. Žijeme v době, kdy nikdo nedá bez sociálních sítí ani ránu. Jenže, co takhle trochu zpomalit. A přesně pro tyto účely je tu zápisník. Ten si cestovatel může přibalit s sebou na cesty a po večerech do něj zapisovat své zážitky a nebo prostě jen to co viděl. Za pár let to může být hezká připomínka, ke které se bude rád vracet, zatímco se fotky z telefonu ztratí a Facebook si na popud někoho smaže. Kdo by rád do této položky trochu zainvestoval, tak ať sáhne po kožené vazbě, která je odolnější. A aby byl dárek osobnější, není od věci na první stranu napsat věnování.

Stírací mapa

Toto je velmi originální forma dárku zejména pro takové lidi, kteří opravdu hodně cestují. V tomto případě sáhněte po variantě celého světa, který navíc koupíte jen za pár stovek. Princip je jednoduchý, obdarovaný si mapu pověsí kamkoli na zeď nebo schová. Následně po každé, když se vrátí domů z cest, si může políčko daného státu, ve kterém byl, seškrábat. A takhle pomalu bude stírat celý svět a bude mít alespoň přehled, kde vlastně za ty roky už všude byl, a kolik moc mu toho ještě stále zbývá, než odkryje všechna pole.

Fotoalbum

Tohle tak nějak souvisí se zápisníkem, protože jak už jsem jednou psala, vše z našich výletů a dobrodružství uchováváme v digitální formě. Jenže, co když náhodou fotografie člověk smaže nebo telefon ztratí? Kdežto s vytištěnými fotkami, na které si člověk může sáhnout, je to jinak. Pokud nad fotoalbem budete uvažovat, pak volte takové, do kterého se dají ještě dopisovat poznámky. Je totiž hezké, když se fotka vlepí, aby pod ni člověk napsal, čeho se týkala, případně dopsal vtipnou poznámku a samozřejmě, nesmí se zapomenout ani na datum pořízení.

Takto si pak společně můžete po čase sednout a zalistovat si v albu při skleničce dobrého vína. Ačkoli obdarovaný by neměl být lenivý fotky nechat vytisknout, jinak se budete společně dívat do prázdných stránek. Případně může být dalším dárkem i barevná tiskárna. Obdarovaný alespoň nebude muset čekat, až nastřádá několik fotek, aby se mu tisk vyplatil.

Praktický předmět

Většinou své přátele nebo blízké znáte, a tak víte, že třeba ten děravý nebo zašlý batoh už není ideální, tak co tedy pořídit nový? Nebo si kamarád furt stěžuje, že si ještě stále nekoupil tu bandasku na pití, může to být dobře mířené přání právě na vás. Mezi praktické věci patří třeba i obal na mobil, aby se mohl namáčet v moři a dělat odtud hezká videa nebo koupit reflexní prvky, protože víte, že ten člověk často někam chodí i po tmě, ale na tyhle bezpečnostní prvky trochu zapomíná. Někdy se hodí i pár teplých ponožek nebo pro novopečené horaly nějaké to vybavení. Zde máte nepřeberné množství variant po čem sáhnout a nikdy to nebude chyba. Jen pozor u dražších a praktičtějších věcí, byste se měli doptat, jestli skutečně cestovatel o takovou věc stojí. A co takhle darovat cestovní pojištění (samozřejmě to dlouhodobé)?

Voucher na dovolenou

Tady záleží především na finančních možnostech, za kolik si daný voucher na dovolenou nebo pobyt můžete dovolit. Ačkoli existují různé slevové portály, které nabízejí i víkendový pobyty za solidní částku, jak v Česku, tak i mimo. Navíc, pokud pojedete s obdarovaným právě vy, tak je to vlastně dárek i pro vás. V současné době je to ale kvůli koronaviru takové nejisté, proto raději volte právě formu voucheru, kdy si můžete datum pobytu nebo cesty naplánovat právě podle aktuálních podmínek.

Darujte čas

Možná to zní jako klišé, ale kdy jste si naposledy udělali čas na své blízké a strávili s nimi celý den, aniž byste řešili práci nebo nějaké problémy a nedej bože se ještě pohádali. Nebo kdy naposledy jste se svými přáteli vyrazili na večeři, do kina nebo jen tak na kávu a pokecali o životě? Možná, že už je to opravdu dlouho, protože: doplňte si jakoukoli výmluvu, která vás zrovna napadne… Jenže, jak se říká, to nejcennější, co můžete druhému darovat, je čas. Tak na to myslete, až zase babičce pošlete zprávou přání nebo si s rodinou o svátcích jen zavoláte. Bohužel totiž žijeme v době, kdy není nic jisté a už vůbec to, jak dlouho tady ještě budeme. Důležitým lidem ve vašem životě rovněž nezapomínejte říkat, co pro vás znamenají a jak moc je máte rádi. Kolikrát to potěší víc než dar za několik tisíc korun.

Zdroj informací: Názory a rady autora textu
Zdroj foto: Pixabay