Tornádo na Hodonínsku zanechalo velké škody. Lidé mohou pomoci několika způsoby

Autor:

Zdroj info: iRozhlas, Novinky; zdroj foto: Pixabay

Oči a modlitby celého Česka se nyní obrací k jižní Moravě, kterou zpustošilo děsivé tornádo. Několik stovek rodin přišlo o střechu nad hlavou.

Na místě jsou ranění a následky přírodní katastrofy přinesly bohužel i několik obětí. V nemocnicích se nyní nachází přes 200 osob. Složky záchranného systému pátrají po lidech, které mohly zasypat sutiny domů. Na pomoc se vydalo i několik složek z Rakouska a Slovenska. Na místě je také několik kynologů. Psi prohledávají trosky budov a snaží se najít přeživší. Rovněž se na Hodonínsku nachází jednotky USAR týmu, kteří jsou školeni na vyhledávání lidí pod sutinami.

Jak můžu pomoct?

Od včerejší noci vznikají na Facebooku skupiny na pomoc lidem postižené oblasti. Nejvíce informací naleznete ve skupině „Pomoc Hodonínsku a Břeclavsku„. Dávají se dohromady různí řemeslníci, ale i lidé, kteří chtějí pomoct s odklízením škod nebo darovat oblečení, deky a dětské potřeby. Někteří nabízí ubytování a zázemí pro zvířata. Do dárcovství se zapojili i velké firmy, například T-Mobile daroval 5 milionu korun na pomoc a Rohlik.cz bude rozvážet jídlo a dětské potřeby v postižené oblasti. Další firmy se s podporou přidávají.

Kam mohu zaslat finanční dar?

Finanční pomoc můžete zaslat na Diecézní charitu Brno na číslo účtu: 4211325188/6800 s variabilním symbolem 2002.

Finanční pomoc lze zaslat i na účet Červeného kříže: 333999/2700 v.s. 2101.

Možné je také zaslat dárcovskou DMS na číslo 87 777 ve tvaru DCHB 30, 60 nebo 90.

Sbírku vyhlásila i nadace Via – https://www.darujme.cz/projekt/1204937, kde se přes noc nasbíralo už přes 20 milionů korun.

Děkujeme všem, kteří pomáhají!

Zdroj informací: Novinky, iDnes
Zdroj foto: Pixabay