Výpadek ruských turistů se Praze daří nahradit. Očekává se dobrý závěr roku 

Autor:

Vánoce patří v Praze k hlavní turistické sezoně. Prague City Tourism odhaduje, že díky nové kampani do metropole přijede až na půl milionu návštěvníků, což odpovídá 75 procentům roku 2019.

Podle dostupných dat je navíc patrné, že se úspěšně daří nahrazovat výpadek tradičních návštěvníků z Ruska například i domácími hosty nebo cestovateli z Nizozemí, Německa a Polska. Kampaň poběží v sousedních zemích a v Nizozemí, Itálii a Španělsku. Společnost ji poprvé financuje čistě z vlastních zdrojů a vyhradila na ni na 700 tisíc korun.

„S očekáváním jsme tento rok vyhlíželi čísla počtu cestovatelů, kteří do metropole zavítají s ohledem na dobíhající pandemii a válečný konflikt na Ukrajině. Podle aktuálních dat jsme na 70 až 75 % roku 2019 – to je pro město ideální stav vzhledem k overturismu minulých let. Navíc je vidět, že zacílením na jiné zdrojové trhy jsme úspěšně dokázali nahradit absenci turistů z Ruska,” popisuje předseda dozorčí rady Prague City Tourism Petr Zeman.

Návštěvnost Prahy i nadále zůstává na 75 % oproti číslům z předpandemického roku 2019. Podle odborníků z Prague City Tourism se díky cíleným kampaní daří nahradit výpadek turistů z Ruska, kteří tradičně tvořili početnou skupinu zahraničních návštěvníků. Tomu je přizpůsobená i připravená vánoční kampaň, která láká návštěvníky na unikátní magickou atmosféru prosincové Prahy.

„V období adventu do Prahy míří turisté z celého světa. I proto jsme spolu s kampaní spustili také vánoční stránku prague.eu/christmas, kde zájemce nalezne veškeré informace týkající se vánoční Prahy, trhů nebo jednotlivých akcí. Člověk tam prakticky najde vše, co je spojeno s adventem v hlavním městě,“ popisuje předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro. Vizuální stránka kampaně podtrhuje kultivovanou image Prahy. Navrhl ji pražský ilustrátor Mára Čmára ze studia  DRAWetc. Vizuál zachycuje pražské dominanty a magickou atmosféru, kterou navozuje město, ale i samotní lidé v něm.

Zdroj informací: Prague City Tourism
Foto: Pixabay