Život po koronaviru bude pro cestovatele novou výzvou

Autor:

Otázka za pár biliónů korun, na kterou se ptá mnoho cestovatelů aneb Kdy budeme moci vycestovat do zahraničí jako dřív? Zdá se, že na tak banální otázku je nyní velmi těžká odpověď. Řada odborníků se ve svých názorech může rozcházet, a tak je budoucnost cestování nejistá, alespoň pro tento rok. Vše zejména záleží na samotných zemí a vývoji viru. Pokud se otevřou hranice u nás, nemusí to znamenat, že se otevřou také v celé Evropě.

Avšak nutno podotknout, že takové rozhodnutí nezáleží jen na vládě, jak by se mohlo zdát. Kdo rozhoduje o tom, zda se bude cestovat nebo ne, je také WHO nebo Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí. Pamatujete si na částku, kterou jsem uvedla na začátku článku? Taková je totiž přibližná suma – dle WWTC (World Travel & Tourism Council), o kterou přijde cestovní ruch. Stejně tak je v ohrožení více jak 7 miliónů pracovních míst v cestovním ruchu.

Foto: Vlastní – Sahara

Už teď je jasné, že cestování nebude na prvním místě toho, co se bude moct. Nejprve se zřejmě otevřou firmy a restaurace. Už se těšíte, až si budete moct dát první pivo na zahrádce, aniž byste podezřele sledovali své okolí? Teprve v tomto momentu bude možná bezpečné vycestovat, a to jen do pár zemí. Avšak než tohle všechno nastane, může uběhnout ještě spousta měsíců. Ostatně to, že se v zemi nevyskytne ani jeden případ nakažení neznamená, že je země stále bezpečná – nesmíme zapomínat na pendlující cestovatele, kteří nevědomky mohou nákazu znovu do země dostat. Je to začarovaný kruh a běh na dlouhou trať.

Při dlouhé chvíli doma si zatím, můžete z pohodlí plánovat, kam se vydáte, až bude bezpečno a budeme si svobody vážit zase o něco víc než dosud. Přestože stejně jako já určitě toužíte vyrazit ven, zatímco venku svítí sluníčko, neměli byste to dělat. Ostatně i nevinný výlet o víkendu se nemusí vyplatit. Sice se dostanete do přírody, ale stejný nápad mohli mít další lidé a v tomto případě a nastalé situaci se argument, že se lidé na prostoru rozprostřou, nejeví zrovna jako adekvátní.

Zdroj informací: zkušenost autorky textu, autorský text
Zdroj foto: Michaela Rubešová