Zlínská zoo právem patří mezi nejlepší zoo v České republice, potvrdil to i minulý rok

Autor:

Při sedm desátém výročí od založení ZOO si nenechalo ujít pře 700 000 tisíc návštěvníků v sezóně. Což je úctyhodné číslo a brzy by zlínská ZOO mohla atakovat i tu pražskou v počtu návštěvníků, pokud to takhle dobře půjde dál. Je to totiž už po čtvrté, co zahrada překonala roční návštěvnost šest set tisíc lidí.

Nejsou to jen lidé, kteří zahradu tvoří, ale prvenství si drží i v jiných ekvivalentech provozu. Jako první například odchovala vzácného puštíka tečkovaného či kotingy tříbarevné. Jsou to tak i historické přírůstky v České republice, žádné jiné zoo se to zatím nepodařilo. Přibyly také mláďata hoka pospolitého a dvojzoborožce indického, které také v jiné zahradě nenajdete. Co se týče zoboržce, tak je to i jediné mládě v Evropě, které se za dlouhou dekádu let narodilo a podařilo odchovat v zoologické zahradě. Jak vidíte zlínská zoo je prostě výjimečná v mnoha ohledech a pokud jste ji ještě nenavštívili, tak byste to měli napravit.

Zvířátka, která můžete v zoo vidět, je opravdu spousta a nyní se ještě rozšířili o další druhy jako jsou bažant prelát, osel domácí miniatůrní, rybák inka a velkou senzací se očekává příchod tygra z talinské zoo.

Nové druhy nejsou to jediné, co v zoo můžete nalézt. Rozšířil se i expoziční areál. Už v dubnu 2018 jste si mohli poprvé prohlédnou novou expozici nazvanou Guayanas, ve které také naleznete největší ptačí voliéru v České republice. Výrazně se proměnili i stávající expozice Amazonie, které prošly rekonstrukcí a zkrášlením. Stejně tak sloni se ve své expozici Karibuni mohou těšit a užívat si nového areálu, který má tři hektary a obsahuje i velkou vodní plochu. Stávající i starý koridor jsou spojeni, takže sloni mohou přecházet z jednoho do druhého. Expozice Hala- Bala nabídne už na jaře tohoto roku nádhernou pestrobarevnou výsadbu a další estetické prvky, které mají zoo zkrášlit.

Jako poslední novinka, která vlastně ale novinkou není je projekt, se kterým přišla právě zlínská zoo. Ta nabídla svým návštěvníkům, že je jen na nich kolik peněz chtějí přispět na ochranu zvířat ve volné přírodě. Přijde mi to jako super nápad. Každý může přispět jak je mu libo a co mu finanční možnosti umožňují. I když přispějete 50 Korun, je to víc, než udělali ostatní co přispěli nula. Projekt naleznete pod názvem 4NATURE a více si o něm můžete přečíst na stránkách zlínské zahrady.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: Zoo Lešná – tisková zpráva