Zvýší se finanční podpora historickým železničním vozidlům

Autor:

Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021-2023. Ministerstvo financí v uplynulých dnech schválilo a navýšilo roční rozpočet na pět milionů korun.

Podpora historických železničních vozidel přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a ministerstvo ji vyhlašuje každý rok. Cílem programu je obnovení provozu historických strojů nebo jejich vystavování.

Zájemci o finanční podporu mohou letos předkládat své investiční záměry až do 30. května 2022. Více informací o pravidlech a podmínkách programu naleznou na stránkách Ministerstva dopravy. Schválený program umožňuje spojit finanční podporu s veřejnými prostředky i z jiných zdrojů, a to až do výše 80 % uznatelných nákladů. Správcem programu je Odbor drážní dopravy Ministerstva dopravy.

Aktuálně probíhající výzva navazuje na předchozí programy, které fungovaly již od roku 2011. Každoročně dostane podporu obnova zhruba desítky kusů železniční techniky.

Zdroj informací: Ministerstvo dopravy
Zdroj foto: Pixabay