Autonomní dezinfekční roboti v turistice

Autor:

Letiště, hotely a železnice začínají stále více využívat autonomní dezinfekční roboty k posílení bezpečnosti, klidu duše a také k podpoře obnovy turistického průmyslu

Podle poslední předpovědi Asociace turistického průmyslu Spojených států amerických (U.S. Travel Association), kterou zveřejnil časopis Tourism Economics, by do konce letošního roku měly globální ztráty turistického průmyslu do konce roku 2020 dosáhnout částky 505 miliard dolarů. V této souvislosti společnost UVD Robots oznámila, že její autonomní dezinfekční robot je stále častěji využíván v hotelích, na železnicích a letištích po celém světě.

Mobilní, plně autonomní robot firmy UVD Robots využívá technologii ultrafialového záření typu C (UVC) a řadu dezinfekčních aplikací k likvidaci virů a baktérií nejen na površích, ale také ve vzduchu, díky čemuž tento robot představuje komplexní řešení v dezinfekci prostor a prevenci infekčních onemocnění.

„Aby se pohostinskému a turistickému průmyslu podařilo obnovit důvěru turistů a přilákat je zpět, je potřeba splňovat nové a vyšší nároky na bezpečnost a čistotu,“ řekl Per Juul Nielsen, generální ředitel firmy UVD Robots. „Vzhledem k tomu, že naši UVD roboti vynikají jednoduchým ovládáním, bezpečnostní a vysokou účinností, stále více začínáme spolupracovat s hotely, letišti, železničními stanicemi a dalšími subjekty a dodáváme jim řešení pro dezinfekci prostor ve stejné kvalitě, jakou nabízí nemocniční dezinfekce. Je pro nás velká čest, že můžeme hrát tak důležitou úlohu v oživování tohoto ekonomického sektoru.“

Kromě toho se dezinfekční roboti v současné době využívají v turistickém průmyslu na Středním Východě, a to hned v několika projektech, mimo jiné též na katarském mezinárodním letišti Dauhá Hamad.

Zdroj informací: UVD Robots
Zdroj foto: UVD Robots