Netradiční italská místa, která si zaručeně získají srdce každého cestovatele

Autor:

Není žádným tajemstvím, že Itálie skrývá mnoho pokladů, ať už se jedná o přírodní divy nebo architekturu. Ostatně ne nadarmo se tu nachází jedno z největšího počtu památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Kdo jednou navštíví Itálii, ten se ji navždy zamiluje. Jistě si vzpomenete na své první pravé italské těstoviny nebo pizzu. Ale přeci jen existují místa, která chytnou za srdce každého.

Castello di Sammezzano

Jedinečná budova, která byla postavena na začátku 16. století. Avšak svou nynější fasádu a vzhled získala až o století později, kdy ji koupil jistý markýz, který měl zalíbení v orientální arabské architektuře. Na první pohled tak možná nenápadná rezidence, ale jakmile člověk vstoupí dovnitř je okouzlen a vtažen do světa orientu a barev – na někoho může působit možná až psychodelicky. Navíc k rezidenci patří i téměř 200 akrový park – ten je mimochodem přístupný i veřejnosti, samotná rezidence bohužel ne.

Foto: Pixabay – San Gimignano

San Gimignano

Už z dálky byste město poznali, neboť má čistě středověký vzhled s vysokými věžemi, které jsou jeho poznávacím znamením. Přestože se jedná o středověkou architekturu, první osada tu vznikla už dávno předtím, a to ve 4. století před naším letopočtem. Ve 14. století se dostal do Toskánska mor, a tak mnoho obyvatel město opustilo a v důsledku toho zůstala většina budov dobře dochována do dnešní doby – lze tak obdivovat původní malby nebo nábytek. Město právem patří k jednomu z nejfotogeničtějších na světě.

Alberobello

Maličké městečko, které se nachází na jihu Itálie přesněji tedy v regionu Apulie. Možná nevíte, čím by mohlo být zajímavé, ale je to právě jeho jedinečná architektura, která se odlišuje od zbytku země. Domy jsou tu postavené z kamene – typicky kruhovitého tvaru se střechou, která je rovněž skládaná z kamene do kuželu. Stěny domů jsou většinou potaženy bílým vápnem a na střechách můžete často spatřit různé namalované symboly. Samozřejmě řada domků jsou pouze turistickou atrakcí, avšak v některých se dodnes ještě žije.

Foto: Pixabay – Chianti

Chianti

A nakonec trochu mimo civilizaci a hlavně za vínem – nacházíme se totiž v nejvýznamnějším regionu na produkci vína v Itálii. Na dlouhých zelených lánech se nacházejí malebné domky uprostřed ničeho – tedy ne tak docela, protože po kopcích se rozprostírají nekonečně dlouhé vinice a sady olivovníků. Ostatně stejnojmenné víno se to zde produkuje už od začátku 18. století. Na své si tu přijdou i milovníci cykloturistiky. Navíc zde také naleznete několik hradů a středověkých městeček. Stačí si jen vybrat, po čem vaše srdce touží a kam se vydáte autem po cestě lemované cypřiši.

Zdroj informací: Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay