Bali konečně ukončí nákladná karanténní pravidla pro cestovatele

Autor:

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Bali, se mohou začít radovat. Na ostrově se rozhodlo o zmírnění pravidel týkajících se koronaviru. Ta byla pro cestovatele totiž dosti finančně nákladná.

Končí povinná třídenní karanténa, kterou si příchozí museli platit z vlastní kapsy. Když si to člověk propočítá, pobyt se dost prodražil. Vzhledem k tomu, že lidé museli zůstat v pětihvězdičkových hotelech, které byly schváleny vládou pro tyto účely.

Změny začnou platit od 14. března a budou se vztahovat na plně očkované turisty. Jediná karanténa, která turisty tedy čeká, je ta, než jim přijde negativní PCR test (tedy jen několik hodin). Jestliže se přístup osvědčí, pravděpodobně se povinná karanténa zruší na území celé Indonésie a to od 1.dubna.

Podmínky pro vstup budou následující: plné očkování (2 látky + komu skončila platnost, musí mít posilující dávku); pojištění, které pokrývá léčbu COVID-19; negativní PCR test po příletu; předložení hotelové rezervace (předem zaplacené) na dobu delší než čtyři noci. Kdo chce cestovat dál do Indonésie, musí třetí den podstoupit poslední PCR test, po jehož negativním výsledku může kamkoli po zemi vycestovat.

Zdroj informací: Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay