Cestování jako lék na zlomené srdce i duši

Autor:

V životě jsou okamžiky, kdy ne všechno jde tak, jak bychom si přáli. Ať už se jedná o rovinu pracovní, vztahovou nebo tu zdravotní.

Občas může člověk strádat a hledat cestu, jak ze všeho ven. V práci se nedaří, dny ubíhají nekonečně pomalu a do toho všeho ztratíte lásku. Více než uzavíráním se do sebe, byste se na to měli podívat z té lepší stránky. Na začátku to samozřejmě bolí a bez slz se žádný rozchod neobejde, ale pak získáte šanci si změnit život. Jediné, co vám v tom může bránit, je strach.

Život je o překonávání stínů

Strach je tu už od nepaměti. Pračlověk se také bál ohně, než pochopil jeho smysl a začal jej využívat. Každý strach nás drží zpátky, vnukává nám pochybnosti a tím vším nás nutí přicházet možná o nejlepší okamžiky života. Dobrá zpráva je, že jakmile se rozhodnete překročit vlastní stín, dokážete všechno na světě a strach se stane pouze mlhavým oparem. Stačí si jen věřit. Věřit sám sobě a nečekat, až ve vás bude věřit někdo jiný. 

Nejlepším lékem je tak právě cestování. Nemusíte letět přes půlku planety, protože jak už se mi několikrát potvrdilo, cesta nemá být útěk před bolestí, nýbrž stav léčení. Nejlépe se mi hojila duše, když jsem dělala to, co mě nejvíc baví – cestovala jsem. Poznávala jsem nové krajiny i kultury. Objevovala kouzla starých měst i se oddávala zábavě v moderních metropolí. Ty zážitky mi nikdo nevezme. A když se zavřely hranice kvůli koronaviru, nejvíc mi pomáhala příroda. Tam, kde nikdo nebyl. Tam, kde jsem mohla být sama – opravdu sama. 

Splňte si cestovatelské sny

Právě teď v době, kdy se cítíte pod psa, byste si měli plnit sny. Pokud roky odkládáte dovolenou jen pro to, že čekáte na vhodný okamžik, nikdy na ní nedojde, protože vhodný okamžik prostě neexistuje. Pro jednou upřednostněte sami sebe a dělejte to, co jste vždycky chtěli vy, ale měli pro to milion výmluv a důvodů. Perfektní okamžik je totiž právě teď.

Přírodo, ty mocná čarodějko!

Ať už odcestujete do velkoměsta nebo dáte přednost liduprázdnu v horách, vždy si najděte alespoň krátkou chvíli na to vyrazit ven. Z plných plic si tu můžete zařvat a dostat všechnu bolest ven. Můžete sedět na břehu řeky nebo moře a tiše se dívat do dálky, uspořádat si myšlenky a zbytek světa neřešit. Prostě jen zavřít oči a meditovat. A pak se odebrat třeba do kavárny a dát si dobrou kávu a zákusek, který jste nikdy předtím nezkusili.

Ať už budete dělat cokoli, přijdete na jiné myšlenky, najednou se ta bolest stane zcela bezvýznamnou… a v ten okamžik se vám uklidní dech, srdce se vrátí do normální tepové frekvence a stane se skoro nemožné, koutky rtů se pozvednou do výše a vy se alespoň na tu chvíli budete cítit šťastně.

Někdy stačí opravdu málo

A o to přeci jde, najít si v dnešní hektické době svůj kousek štěstí. Ať už je to na vrcholu hory, na kterou jste museli náročně vystoupat, v hlubokém lese, kde je slyšet jen zpěv ptáků nebo uprostřed pouště, kde na míle daleko nic není. Každý by v životě měl mít to své „zenové místo“, kde se cítí být šťastný a kde může načerpat pozitivní energii, která mu pomůže zvládnout těžkosti v životě.

Být po rozchodu je těžké. Nezapomínejte však, že tím svět nekončí a nikdy na to nejste sami. Tato cenná zkušenost vás může posunout dál a třeba otevřít nové dveře. Možná najdete novou práci, nové přátele, osmělíte se vyrazit sami do restaurace nebo si koupíte letenky do vysněné destinace. Ať už budete dělat cokoli, nezapomeňte, že každý zítřek může být novou příležitostí.

Zdroj informací: Autorský text, myšlenky autorky textu
Foto: Pixabay