V Thajsku schválili prodloužení doby pobytu v zemi

Autor:

Prodloužení délky pobytu v zemi se nyní prodloužilo na 45 dní pro turisty ze zemí osvobozených od vízové povinnosti a na 30 dní pro ty, kteří musí víza při příjezdu předložit.

Prodloužená platnost víz bude platit od 1. října do 31. března příštího roku. V tomto časovém úseku v zemi naplno běží hlavní sezona. Thajské úřady očekávají, že tím přilákají do země turisty z mnoha zemí a vyrovnají tím ztráty, které země utrpěla, když musely být zavřené hranice kvůli koronaviru.

Režim osvobození od turistického víza se týká cestovatelů z následujících zemí: Andorra, Austrálie, Rakousko, Bahrajn, Belgie, Brunej, Kanada, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Indonésie, Irsko, Izrael, Itálie, Japonsko, Kuvajt, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malajsie, Maledivy , Mauricius, Monako, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Omán, Filipíny, Polsko, Portugalsko, Katar, San Marino, Saúdská Arábie, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Jižní Afrika, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Spojené arabské emiráty, Velká Británie, Ukrajina a USA.

Vízová povinnost platí pro turisty pocházející z těchto států: Bhútán, Bulharsko, Čína, Kypr, Etiopie, Fidži, Gruzie, Indie, Kazachstán, Malta, Mexiko, Nauru, Papua Nová Guinea, Rumunsko, Saúdská Arábie, Tchaj-wan, Uzbekistán a Vanuatu. Kromě toho mohou držitelé pasů následujících zemí/teritorií vstoupit do Thajska bez víz na základě bilaterální dohody: Kambodža, Myanmar, Hongkong, Lao PDR., Mongolsko, Rusko, Vietnam, Argentina, Brazílie, Chile, Korea a Peru .

Do země budou cestovatelé vpuštěni na základě dokladu o bezinfekčnosti. Předložit lze buď potvrzení o očkování, nebo u neočkovaných jedinců negativní výsledek RT-PCR nebo profesionálního testu ATK do 72 hodin od cesty. Výsledky mohou být v tištěné nebo digitální podobě. Namátkové kontroly budou prováděny při příletech na thajská mezinárodní letiště.

Zdroj informací: Thajský úřad pro cestovní ruch
Foto: Pixabay