Cestování podle horoskopu: Místa, kde si nejlépe odpočinou Váhy

Autor:

Váhy jsou jedním z nejsympatičtějších znamení zvěrokruhu. Mají obrovský smysl pro spravedlnost, touží po harmonii a míru navenek i uvnitř.

Bývají zpravidla taktní, slušní, diplomatičtí, laskaví, ohleduplní a poctiví. Vždy hrají fér. Jsou to beznadějní romantici, kteří milují vše krásné. Váhy si v životě váží všeho dokonale vyváženého. Cestování milují, přes občasnou hektičnost nacházejí na různých místech světa pro ně tolik potřebný balanc. Tady jsou tři nejlepší destinace na světě pro znamení Vah.

Ostrov Santorini, Řecko

Váhy jsou fascinovány krásou a láskou, milují luxusní a romantické destinace. Obojí se zde nachází ve vrchovaté míře. Santorini (oficiálně Théra) je nejznámějším a nejkrásnějším ostrovem řeckých Kykládských ostrovů v Egejském moři. Pohádkové modrobílé domečky nalepené jako vlaštovčí hnízda na okraji vulkánu, který v roce 1450 př. n. l. explodoval, lákají turisty jako bonbon vosy.

Nenechte si ujít fascinující západy slunce do kráteru sopky na nejsevernějším výběžku ostrova v městečku Oia, „kykladské Pompeje“ Aktotiri ani černou nebo červenou pláž. Na překrásném Santorini můžete popíjet slavné a lahodné víno Vinsanto, které svou unikátní sametovou chuť získalo díky sopečnému podloží a téměř nikdy nekončícímu slunečnímu svitu. Ostrov nepokrývají klasické řádky vinic, na které jsme zvyklí. Kvůli větru a nedostatku vláhy splétají vinaři kolem malých a zaprášených keříků košíky. Mezi loky můžete snít o Atlantidě, která se podle některých badatelů právě tady zřítila do vln.

Santorini láká zamilované páry i snílky toužící po kráse, mezi něž Váhy rozhodně patří. Nejvyhlášenější letoviska (Perissa, Kamari, Agios Georgios/Perivolos) najdete na jihovýchodním pobřeží. Úžasné je i hlavní město Fira, kde se můžete toulat úzkými malebnými uličkami plnými restaurací a obchůdků. Náročnějším Vahám doporučujeme ubytovat se v pětihvězdičkovém luxusním hotelu Phōs the Boutique, který najdete přímo na okraji kaldery v Akrotiri. Prostorné vily a apartmány se soukromými vyhřívanými nekonečnými bazény s hydromasážními tryskami a slunečními terasami s venkovním posezením jsou synonymem ráje. Architektura kombinuje moderní a tradiční design s tropickými prvky.

Snídaně se podává à la carte a můžete si ji vychutnat ve své vile nebo apartmá nebo u soukromého bazénu. Na obědy a večeře se připravují pokrmy středomořské kuchyně z čerstvých místních produktů. Na soukromé terase u vily nebo apartmá si lze dopřát celou řadu regeneračních wellness procedur. K peněžence přívětivější je pak například kapslový hotel Noir Santorini, který se nachází v Monolithosu, 700 metrů od pláže. Nabízí ubytování s venkovním bazénem a soukromým parkovištěm. K dispozici je také vířivka a půjčovna aut.

Stegerbach, Rakousko

Váhy milují duševní i fyzickou harmonii, proto jsou pro ně lázně jak stvořené. Stegerbach v jižním Burgenlandsku je srdcem rakouského wellness. Jižní Burgenlandsko – vůbec nejslunečnější region Rakouska leží v nejvýchodnějším cípu Rakouska, na hranicích s Maďarskem, Slovinskem a Slovenskem, jen necelé tři hodiny jízdy autem od našich hranic. Rakouský šarm se tu snoubí s maďarskou divokostí. Je tu opravdu nádherně, slunce svítí až 300 dní v roce a o zdejší přírodě se traduje, že působí jako antidepresivum – zklidňuje nervy a těší mysl.

Že tu mají „kouzelnou vodu“ zjistili teprve nedávno, v 90. letech minulého století. Dopomohl k tomu ropný vrt. Místní termální voda obsahuje dvojmocnou síru a hydrogenuhličitan sodný, která se využívá k mnoha léčivým účelům. Pomáhá například při kožních onemocněních, alergiích, nemocech pohybového aparátu a krevního oběhu. Ale pro své zdraví tu můžete udělat mnohem víc. Nudit se při tom navíc rozhodně nebudete. Na své si tu přijdou turisté, cyklisté nebo třeba milovníci golfu. Určitě nevynechejte sportovní areál Bewegungsarena s 20 stezkami pro nordic walking a běh, vinnou stezku s ochutnávkami přímo u vinařů nebo některý z dokonale upravených golfových greenů, které často najdete přímo před hotely. Najdete tu i vůbec největší golfový resort v Rakousku – Reiters Golfschaukel Stegersbach.

A kde se nejlépe ubytovat? Hotel Falkensteiner Balance Resort Stegerbach má vyváženost už ve svém názvu. Váhy se tu budou cítit jako v sedmém nebi. Prémiový wellness hotel pouze pro dospělé, ve kterém vás budou holisticky hýčkat a doprovázet na vaší osobní cestě k sobě samým, leží uprostřed nádherné přírody jižního Burgenlandska. Tady naleznete svůj vnitřní střed a dokonalou rovnováhu, symbiózu čistého požitkářství, nových tělesných zážitků i trvalého hlubokého uvolnění. Využít můžete zdejší Aquapura SPA o rozloze 2700 m² se dvěma nekonečnými bazény, lázeňskou zahradou a luxusní saunovou částí a celostní zdravotní programy dozorované lékaři. Mají tu největší hotelovou permakulturní zahradu v Rakousku a mimo jiné také skvěle vaří.

Istanbul, Turecko

V největším městě Turecka, kde pospolu za pomoci Váhami tolik milovaných kompromisů žijí muslimové, židé i křesťané, o nádherné památky z římských i byzantských dob tu zakopáváte na každém kroku. Budete si tu připadat jako ve stroji času a za každým rohem na vás bude čekat úplně jiná scenérie. Zdejší kuchyně nabízí rozmanité, ale i skvěle vyvážené chutě. Istanbul je rozkročen na dvou kontinentech, Evropě a Asii a je dokonalým balancem mezi těmito dvěma životními přístupy. Váhy se tu budou cítit náramně. Nebudou totiž muset vybírat, což mimochodem nesnáší ze všeho nejvíc, dostanou tu z obojího to nejlepší.

K vidění je tu spousta krásy. Nezapomeňte navštívit dech beroucí Modrou mešitu a fascinující chrám Hagia Sophia nebo úchvatnou Bazilikovou cisternu se slavnou hlavou Medúzy. Za návštěvu stojí také zdejší turecké lázně zvané hamam. Nevynechejte ani mystické představení tančících dervišů. V Istanbulu se také skvěle nakupuje, navíc za dobré ceny. Kryté tržiště Velký bazar je přímo rájem milovníků nakupování. Koupíte tu cokoli, na co si vzpomenete, od šperků a starožitností po různé dobroty nebo kořenící směsi.

Správně namíchanou a vyváženou směsí je celý Istanbul. Váhy ocení, že exotiky si tu užijí tak akorát a přitom si odvezou nezapomenutelné zážitky. Ubytovat se mohou například v hotelu İnterstar Hotel s fantastickou polohou, příjemnými pokoji s Wi-Fi, klimatizací a velmi vstřícným personálem. Hotel se nachází pouhých 300
metrů od Modré mešity. Chrám Hagia Sophia, palác Topkapi a Bazilika Cisterna jsou vzdálené pouhých 10 minut chůze. Podstatné je i, že má vlastní terasu, ze které můžete obdivovat noční Istanbul.

Zdroj informací: TRM International
Foto: Pixabay