Podzim láká k návštěvám exotiky. Osm destinací, kam Češi létají nejčastěji

Autor:

Léto sice už skončilo, ale to neznamená, že se přestává cestovat. Zájem směřuje spíše na jižní destinace a volí se ty s přímým letem do 6,5 hodiny z Česka.

Přímé spojení je velmi žádané, protože řada cestovatelů nechce čekat hodiny na přestupy nebo naopak přestupy na jiném letišti kvůli návalu nestíhat. Naštěstí taková letecká spojení létají i z našeho hlavního města. Koncem října tak začíná plánovaná novinka na pravidelné přímé spojení se SunExpress do Turecka a to třikrát týdně. Dále se také přidává SalamAir do Muskatu v Ománu jednou týdně.

Podle asociace cestovních kanceláří se ročně mimo Evropu vypráví zhruba 12 procent českých turistů a je realizováno asi půl milionu zahraničních dovolených. Ve velké míře jsou navíc tyto zájezdy kupovány přes cestovní kanceláře nebo agentury.

Kdo chce tedy letět na podzim za sluníčkem a ještě se někde opálit, má dostatek času na to se rozhodnout, kam to bude. Pokud ale toužíte oslavit Nový rok v zahraničí, neměli byste s výběrem příliš otálet. Takové typy dovolených a zájezdů se už vyprodávají a brzy nebude kapacita pro nové poptávky. Ostatně není se čemu divit, po dvou letech, kdy jsme kvůli koronaviru seděli doma, si to Češi chtějí letos pořádně užít.

Nejčastěji tak Češi vyrazí do následujících destinací, do kterých se tedy dopraví přímým letem z Prahy a navíc cesta netrvá déle jak šest hodin, zpravidla je to kratší doba: Egypt, Spojené arabské emiráty, Kanárské ostrovy, Kapverdské ostrovy, Omán, Turecko, Izrael a Jordánsko. Tak co, bude to nějaká z vašich příštích zastávek?

Zdroj informací: Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Foto: Pixabay