Cestování podle horoskopu: Nejlepší destinace pro zrozence ve znamení Střelce

Autor:

Střelec je filozof a průzkumník zvěrokruhu, cestování je neodmyslitelnou součástí jeho života. Střelci mají otevřenou mysl a rádi se na věci dívají z jiné perspektivy.

Proto také rádi cestují letadlem. Neohrožení a proměnliví Střelci jsou v každém okamžiku na lovu za dalším dobrodružstvím. Střelci cestování prostě milují. Jejich profily na sociálních sítích obvykle přetékají fotkami z dovolených a zážitků mají většinou plné hrsti. Zbožňují rozmanitost. Žádné dva dny by neměly být stejné, lpění na pevném rozvrhu prostě není nic pro ně. Nejdůležitější je pro ně svoboda, objevování a poznávání něčeho nového.

Tady jsou tři destinace, kde budou svěřenci Jupitera a zástupci ohnivých znamení ve svém živlu.

Tanzanie

Střelec má divokou povahu, je velmi flexibilní a odvážný. Rád se noří do neznáma. Překážky pro něj neexistují. Miluje výzvy, užívá si naplno pořádné túry, kde je na co se koukat a co nového objevovat. Tanzanie je pro něj ráj na Zemi. Nedotčená divočina, pěší safari, horolezecké expedice, národní parky napěchované zvířaty, tradiční etnika – to všechno je parádní exotika, která dobrodružné Střelce odstřelí do výšin absolutního blaha a otevře jim nové obzory.

Nekonečné pláně (což je doslovný překlad z jazyka Masajů) Serengeti křižují stáda zeber, pakoňů, žiraf, slonů, buvolů, gazel, kráter Ngorongoro pak proslul vůbec největší koncentrací zvířat na světě, Národní park Lake Manyara s raritními stromovými lvy, Národní park Tarangire se zvlněnou krajinou plnou fascinujících baobabů nebo třeba nejvyšší hora Afriky Kilimandžáro. To všechno, a ještě mnohem víc, jsou lákadla, kterým Střelec jen těžko odolá.

V Tanzanii si můžete vybrat ze dvou turistických okruhů. Jižní Tanzanie je divočejší, turistů tady moc nepotkáte a zažijete opravdovou Afriku nedotčenou masovým turismem. Lepší infrastrukturu ale nabízí severní okruh s výše uvedenými národními parky. I tady máte šanci zahlédnout tzv. „velkou pětku“ – slony, levharty, lvy, nosorožce a buvoly, stejně jako obří stáda pakoňů a zeber během migrace. Zdejší počasí ovlivňují monzuny, v zimě jihovýchodní pasát, v létě severozápadní monzun. Období maximálních dešťů připadá na období od března do května. Průměrná teplota v oblastech safari je 25 stupňů, v noci průměrně 17 stupňů. Ve výše položených oblastech ale klesá výrazněji. Je tu vysoká vzdušná vlhkost, na kterou si ale poměrně rychle zvyknete.

Pozor si dejte na cestovní formality. Cestovní pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců po datu plánovaného pobytu. S sebou si vezměte také mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici. Vízum stojí 50 dolarů, platí se na místě po příletu na letišti, jeho platnost je 3 měsíce. Do kufru přibalte i zásuvkový adaptér na britské normy, jinak si ani nenabijete mobil.

Co se týče ubytování, narazíte na obrovský rozptyl v kvalitě a potažmo i ceně. Pokud nemusíte hledět na peníze, doporučujeme všemi deseti resort Meliá Serengeti Lodge Member of Meliá Collection. Po celý rok se tu můžete cachtat v nekonečném bazénu s nádherným výhledem na národní park Serengeti a po dobrodružných výletech si odpočinout v elegantních pokojích a apartmánech se soukromou terasou s úchvatným výhledem. Divoká zvířata odsud uvidíte, aniž byste se vydali na safari. Samozřejmostí je několik restaurací s nabídkou tradičních receptů a nejlepších jídel mezinárodní kuchyně. Resort leží v kopcích Nyamuma s výhledem na údolí řeky Mbalageti, nedaleko od letiště Serorena.

Cenově přijatelnější ubytování nabízí jeden z hotelů řetězce Paradise Wilderness resort Africa Safari Maasai Boma, kde kromě plně vybavené koupelny v každé z chatek najdete restauraci, nepřetržitě otevřenou recepci, bar, zahradu a terasu. Každé ráno se podává snídaně formou bufetu nebo halal snídaně. Resort leží zhruba 15 kilometrů od Kleinovy brány a je tak ideálním výchozím bodem do severního Serengeti. Na přání vám tu navíc zprostředkují návštěvu masajské vesnice.

Kapadocie, Turecko

Střelec je nejen synonymem dobrodruha, ale je také nadmíru zvědavý. Rád zkoumá a objevuje. A nerad se nudí. Spolu s Beranem a Lvem patří do trojice, které vládne oheň, proto je odvážný, má energie na rozdávání a oplývá chutí do života. Střelci jsou rádi aktivní a dávají přednost vzrušení před všedností. Rádi podnikají nové a neobvyklé aktivity, ideálně každý den jinou, z úplně jiného ranku.

Turecká Kapadocie, která leží v centrálním Turecku, konkrétně v Anatolii, je pro Střelce to pravé ořechové, protože má hned dvě tváře. Obě krásné: bohatou historii, ale také neuvěřitelnou přírodu a dobrodružství, která můžete zažít v okolí. Najdete zde obydlí z doby bronzové, která vytesali do stěn údolí v dávných dobách troglodyté, a která později sloužila jako útočiště raným křesťanům. Dále pak 100 metrů hluboký kaňon, v němž se nacházejí četné skalní kostely, a skalní útvary „pohádkových komínů“ v údolí Mnichů. Můžete se vydat na projížďku dunovými buginami, proplížit se jedním z byzantských podzemních měst a samozřejmě nevynechejte ikonický let horkovzdušným balonem. I Střelec je v hloubi duše romantikem.

Střelce dozajista zaujme místní krajina plná hlubokých údolí a kaňonů, skalních homolí, viklanů, věží a dalších prapodivných skalních útvarů, dokonce i celých podzemních i nadzemních skalních měst. Povětrnostní vlivy, hlavně pak deště, mráz a také povrchové toky, vytvořily v průběhu tisíciletí v měkkém podloží neskutečná přírodní díla. K obrovským podzemním skalním městům vedou kilometry chodeb. Zkoumat se tu dá opravdu do zemdlení. Vyhraďte si na to více dní a postupujte pomalu. S průvodcem to tu sice proběhnete za jediný den, ale neuvidíte zdaleka vše.

Ubytovat se můžete například v hotelu Cappadocia Caves Hotel se nachází v turisticky nejoblíbenější lokalitě Göreme, čtyři kilometry od skalního hradu Uchisar, sedm kilometrů od skanzenu Zelve a devět kilometrů od kláštera Nikolos. Kromě pohodlných pokojů nabízí hotel také sluneční terasu, ze které brzy ráno můžete pozorovat horkovzdušné balóny, například při vynikající snídani podávané prostřednictvím bufetu. V sezoně můžete využívat hotelový bazén. Hotel nabízí také služby concierge a směnárnu pro hosty, půjčovnu kol a aut a placenou dopravu na letiště.

Schladming, Rakousko

Jen kousíček od známého ledovce Dachstein, leží místo, které Střelci budou milovat „na první dobrou“. Doslova na každém kroku se tu dá zažít akce a dobrodružství. Adrenalin, který Střelci potřebují k životu stejně jako vzduch, je tu naprosto zaručen.

Pokud holdujete zimním sportům, přijdete si tu opravdu na své. Lyžovat se tu už začalo. Lanovka vás vyveze vzhůru během několika minut a nahoře vás čeká absolutní dokonalost v bílých a třpytivých odstínech. Nejvýše položený visutý most Rakouska, který se táhne 100 metrů nad 400metrovou propastí. Ale nemusíte se bát, je naprosto bezpečný, vydrží například větrnou bouři až do rychlosti 250 km/h.

V kombinaci se skleněnými „Schody do nicoty“ slibuje adrenalinovou zábavu plnou dokonalých a dechberoucích výhledů. Střelci sice mají nadhled nad každou situací, ale tady se dostanou ještě o level výše. Fascinující ledový palác v ledovcové trhlině je domovem ledových soch a úžasných zážitků. Ve zdejších ledových komnatách si užijete skutečně nezapomenutelné světelné i akustické efekty.

Zahřát se pak můžete třeba u lahodného svařáku na adventním trhu v Talbachu. Za zvuku koled si u řeky Talbach můžete vychutnat i další místní pochoutky. Každý večer se na venkovním pódiu koná pestrý program s pěveckými sbory. Úsměv na tváři vám dozajista vykouzlí rozkošné lamy alpaky, které se ochotně nechávají hladit.

Ke všem těmto radostem budete mít nejlepší přístup například z hotelu Falkensteiner Hotel Schladming, který leží pouhých 450 metrů od slavné lanovky Plantai. Po dlouhém dni plném vzrušujících zážitků si tu nádherně odpočinete ve zdejším Wellness a Spa centru Aquapura s venkovními a vnitřními bazény, vířivkami, saunami, fitness centrem a masážemi, kde se k unikátním léčivým procedurám používají především lokální alpské byliny.

Den určitě zakončete v útulném baru s otevřeným krbem, čtecím koutkem a výhledem na okolní strmé svahy, které už na další den slibují nová dobrodružství. Za zmínku stojí i to, že je s vámi klidně může prožívat váš psí miláček. V tomto hotelu jsou totiž psi rozhodně vítáni a starají se tu o ně se stejnou maximální péčí jako o lidské hosty.

Zdroj informací: TMR International
Zdroj foto: Pixabay