Čína zkrátila pro turisty ze zahraničí délku karantény

Autor:

Čína se přidala k dalším zemím, které rozvolňují podmínky pro cestující ze zahraničí. Přitom není to tak dávno, kdy se některé metropole plně uzavíraly kvůli nákaze.

Nově tak turisté budou v karanténě trávit kratší čas, než tomu bylo předtím. Jedná o sedm dní. To by mohlo navnadit některé cestovatele, kteří se do země nevydávali právě kvůli dlouhé lhůtě karantény. Aktuálně se totiž cestovní ruch pohybuje kolem 2 %, což je snad nejnižší číslo v historii a je potřeba s tím urychleně něco udělat. Navíc velké metropole jako je Peking nebo Šanghaj nehlásí v současné době žádné nově nakažené osoby – poprvé od února letošního roku. Vše se tedy v dobré obrací.

Co se týká sledování v domácím prostředí, to bylo rovněž sníženo ze sedmi na tři dny. Zmírnění pravidel přišlo včas, neboť čínská ekonomika pocítila výraznou ztrátu právě kvůli odlivu zahraničních turistů a pracovníků. Stejně tak se na ekonomice nepodepsalo dobře ani totální uzavření některých velkých měst, které se na několik týdnů ocitly bez kontaktu s okolním světem.

Důležité ale je, že se postupně začne navyšovat počet letů do Číny. Kromě turistů uvítaly tento krok i americké, britské a evropské podnikatelské skupiny. Co se týká českých cestovatelů, kteří by chtěli do Číny vycestovat, tak bohužel pro ně se zatím víza vydávat nebudou. To se v následujících týdnech může samozřejmě změnit.

Zdroj informací: TTG Czech
Foto: Pixabay