Do konce srpna jezdí v Praze raritní náhradní spoj

Autor:

Kvůli opravám Vyšehradského tunelu je od sebe odtrhnuto Podolí a Výtoň. Aby pěší obyvatelé nemuseli úsek složitě obcházet, nasadilo PID netradiční náhradní dopravu.

Jedná se o loď, která staví v podolském přístavu (přesněji na konci ostrohu), kde se nachází nástupiště. Najdete ho snadno – jděte od tramvajové zastávky směrem k restauraci Podolka a pak dále doprava po vrcholu ostrohu. Na nástupiště je nutné sejít několik schodů, proto tato plavba není příliš vhodná pro vozíčkáře. Maminkám s kočárky se ve většině případů se zdoláním schodů pomůže.

Foto: Michaela Rubešová – výhled na Pražský hrad

Výstupním místem je Výtoň na pražské náplavce. Celá platba trvá zhruba 7 minut. Lodní linka X21 jezdí každý den od šesti ráno do desíti večer až do konce srpna. A nejlepší na tom je, že na loď samozřejmě platí lístek na MHD. Ale pozor nejedná se klasický malý přívoz, který spojuje několik míst na řece, ale o opravdovou „výletní“ loď.

Z doslechu na palubě jsem se dozvěděla, že někteří cestující jedou do Podolí právě pro to, aby se takovou lodí mohli jen svézt. Je to tedy určitá forma atrakce a lidem, kteří cestují prvoplánově tímto směrem, maličké zdržení nevadí, protože jde o opravdu raritní zážitek a je lepší, než vymýšlet alternativní trasy, jak se dostat třeba do práce.

Foto: Michaela Rubešová – pražské nábřeží

Pokud budete mezi prvními ve frontě, můžete si vybrat místo v otevřeném patře a užít si opravdu hezkou plavbu s větrem ve vlasech. Dle vlastní zkušenosti je lepší přijít dřív, protože celá loď se zaplní během chvilky. Každopádně jedná se rozhodně o zpestření jinak nudných cest třeba tramvají.

Zdroj info: dle zjištění autorky článku, autorský text, PID
Zdroj foto: Michaela Rubešová