Do USA se od listopadu dostanete jedině s očkováním

Autor:

Amerika se přidává k zemím, které se otevírají pro zahraniční cestovatele – tedy pro ty očkované. Očkování se tak pomalu stává jakýmsi standardem pro cesty.

Trvalo to 18 měsíců než Amerika povolila uzdu svým přísným cestovatelským pravidlům. Vše se tak má změnit právě v listopadu. Podmínka očkování bude platit jak pro leteckou dopravu, tak tu pozemní. Kromě očkování se bude nutné na hranicích prokázat negativním testem, který byl proveden nejdéle 72 hodin před odletem do USA. Jediní, po kom se nebude požadovat test, jsou lidé cestující z Kanady a Mexika. Podle nových pravidel budou muset cestující poskytnout také své mobilní číslo a emailovou adresu. Nošení roušek je už samozřejmostí.

Amerika v současné době uznává tyto vakcíny: Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson. Jedná se tedy o vakcíny schválené Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). V omezených případech budou uznány i vakcíny Astra Zeneca nebo Sinovac, které schválila Světová zdravotnická organizace (WHO). Očkovaný člověk musí disponovat dokumentem o dokončeném očkování. Zřejmě budou existovat ještě i výjimky, kterých se budou týkat jiné nebo zlehčené podmínky, jak to bude definováno, zatím není jasné.

Zdroj info: Lonely Planetm, The New York Times
Zdroj foto: Pixabay