Kam vyrazit v Praze, když nechcete moc utrácet

Autor:

S tím, jak se všechno zdražuje, nezbývá moc peněz na větší rozhazování pro volnočasové aktivity. To ale neznamená, že musíte sedět doma. Raději vyrazte ven, jde to i za málo!

Venku je sice už sychravý podzim, ale to nebrání tomu, strávit hezký čas venku. Což může být stále vítanou aktivitou před prvním sněhem. A třeba poznáte nový kout, který jste dosud ignorovali. Ostatně vybere si každý, ať už chcete pozorovat zvířátka za plotem, nebo obdivovat krásu architektury města pražského.

A pozor na tyhle podzimní toulky je vhodné si do ruky vzít i trochu kávy nebo dobrého čaje – který si buď doma připravíte do termo hrnku a nebo zavítáte do jedné z kaváren jako jsou třeba naše oblíbené Coffee corner bakery, Osada, Kavárna co hledá jméno, Cocovan a nebo třeba Kavárna Čekárna.

Kam za zvířátky

Jednou ze zajímavých zastávek, když se vydáte do Chuchelského háje, je Zookoutek Malá Chuchle. Co vše zde uvidíte, si můžete počíst v našem článku přímo z místa činu. Pokračovat odsud můžete až na Barrandov. Dalším místem, které stojí za to poznat, je areál Zemědělské univerzity, která ve svém nitru skrývá lamy, kozy a další hospodářská zvířata. Podél Vltavy, zejména na Střeleckém ostrově nebo v Podolí narazíte na nutrie, ale v rámci svého bezpečí je nehlaďte – přenáší totiž různé nemoci, stejně tak je zakázáno je krmit (kvůli jejich přemnožení) – což někteří jedinci nedodržují. A pokud chcete ještě domácí zvířata a především koně, pak vyrazte na Háje do Zooparku Milíčov. Toulcův dvůr také nabídne zajímavou sondu do života na farmě.

Foto: Michaela Rubešová – pražské nábřeží

Kam na zajímavou procházku

Pražský hrad je už taková klasika, kde byl snad každý alespoň jednou, ale prozkoumali jste jeho otevřené zahrady? Ty vás možná překvapí. Zahrady pod Pražským hradem (nebo také Palácové zahrady) nabídnou mnohá tajemná zákoutí a dechberoucí výhledy na město. Každopádně mezi nejhezčí zahrady patří ta Vrtbovská. Podzimem také krásně hraje Petřín nebo zahrada Kinských. Vyplatí se vyrazit i do Holešovic, přesněji pak do Stromovky. A za romantikou se můžete vydat třeba na Kampu nebo Vyšehrad, který rovněž nabídne výhledy na město, ale i hezká zákoutí. Minout byste neměli ani Nový Svět, který vás vtáhne do atmosféry minulých let.

Pokud ale chcete vypadnout z města a užít si trochu přírody a klidu od rušného prostředí, pak doporučujeme navštívit Divokou Šárku, Roztocký háj, Prokopské údolí, Branické skály a nebo Modřanskou rokli. Co se týká rozhleden, tak vede Doubravka a Petřínská rozhledna. Zavítat ale můžete také na Cibulku a nebo Letnou, tam sice vyhlídka není, ale za to se vám Praha rozevře jako na dlani. A pro milovníky okřídlených strojů se nabízí letecké muzeum Kbely, stejně tak pozorovat letadla můžete i z vyhlídkových valů u letiště (jedna se nachází v obci Hostivice a ta druhá v Kněževsi).

Zdroj info: vlastní zkušenost autorky, Kudy z nudy
Zdroj foto: Michaela Rubešová