Dopravce Wizz Air bude obsluhovat přímé lety do Jerevanu

Autor:

Jerevan je hlavní město Arménie, která nabízí turistům bohatou kulturní historii i panenskou přírodou.

Linka z pražského letiště na Mezinárodní letiště Zvartnots bude v létě létat každé pondělí a pátek. V zimním období pak každé úterý a sobotu. Wizz Air pro tuto linku nasadil moderní Airbus A321neo, do kterého se vejde až 239 cestujících. „Nová linka do Jerevanu má velký potenciál. Věříme, že bude zajímavá nejen pro turisty z obou zemí, kteří budou moci vyrazit za poznáváním v létě i zimě, ale díky snadnějšímu cestování bude mít pozitivní vliv také na hospodářskou spolupráci mezi Českou republikou a Arménií,“ říká Jiří Vyskoč, výkonný ředitel Rozvoje leteckého obchodu Letiště Praha.

Jerevan je krásné historické město, ve kterém můžete navštívit i památku zapsanou na seznam světového dědictví UNESCO – klášter Geghard. Dále prozkoumat Institut pro staré rukopisy Matenadaran nebo se jen toulat ulicemi, až dojdete do výrobního areálu Yerevan Brandy Company, kde ochutnáte nejcharakterističtější nápoj – koňak. Doporučujeme se vydat i na tradiční trh Vernissage a také navštívit Tsitsernakaberd, což je památník obětem arménské genocidy.

Letenky kupujte dopředu

Podívali jsme se na rezervační formulář letecké společnosti Wizz Air. V kalendáři jsme si zvolili datum 24. července pro jednosměrný let a výsledná cena je 3 800 korun, pro členy klubu je letenka o 300 korun levnější. Pokud si vyberete datum třeba až v září, bude cena mnohem atraktivnější.

Například 18. září bude stát letenka pouze 1069 korun, pro členy klubu pak 830 korun. V případě základní verze letenky si však můžete vzít na palubu pouze batoh nebo kabelku (o maximálních rozměrech 40 x 30 x 20 cm). Kdo bude cestovat na delší dobu, ocení i palubní zavazadlo (o maximálních rozměrech 55 x 40 x 23 cm). To už cenu ale prodraží o 1 200 korun. V tomto balíčku letenky si ale budete moci ještě zarezervovat sedadlo, případně odbavit velký kufr do 20 kilogramů.

Zdroj informací: Letiště Praha, Wizz Air
Foto: Letiště Praha