Dovolená mimo hlavní sezónu dokáže výrazně ušetřit rozpočet

Autor:

Foto: Pixabay

Letní prázdniny sice ještě nezačaly, ale už teď můžete do některých zemí vyrazit na dovolenou. Tedy po absolvování příslušných testů, případně s očkovacím pasem.

Spousta lidí, ale i rodin se pomalu začíná ohlížet po dovolené v letních měsících, přitom právě týden mimo hlavní sezónu může vyjít mnohem levněji a to i vzhledem k pandemii. Možností je i tak více než dost. Navíc existují i místa, kam nebudete potřebovat mít hotový PCR test – třeba taková Dominiánská republika.

Komu nevadí počkat, bude vítězem

Okřídlené úsloví „kdo si počká, ten se dočká“ platí i pro ty, kteří si pobyt u moře v červenci a srpnu odřekli a plánují čerpat vytoužené dny volna až v babím létě. Dovolená v září patří v posledních letech k trendům v cestovním ruchu. Češi totiž přišli na to, že je lepší dopřát si třeba dvě dovolené u moře mimo sezónu, třeba v květnu a září, než jen jednu za předraženou cenu v hlavní sezoně.

Pokud máte obavy, že na vás v září čeká studené moře a podzimní teploty, je na čase rozptýlit své obavy. Teploty sice bývají nižší, ale jsou i tak velmi příjemné a rozhodně se nemusíte bát, že by nebylo počasí na koupání. V neposlední řadě si budete moci užívat i levnější nákupy přímo v místě pobytu. Pokud opatření dovolí.

Ubytování jinak

Doby, kdy jedinou možností, jak pobýt v zahraničí, byly předražené hotely, jsou dávno tytam. Variabilita ubytování je dnes tak široká, že lze najít kompromis mezi potřebnou mírou komfortu a rozumnou cenou. Ve hře jsou penziony, motely, campy nebo hostely.

Nikdy se na dovolenou nezadlužujte

Schválně, komu je povědomá následující situace? Vrátíte se z dovolené v příjemném rozpoložení, v hlavě spoustu vzpomínek a hezkých zážitků… do té doby, než vás realita bankovního konta snese tvrdě na zem. Přitom se vám povedlo koupit zájezd last minute pro celou rodinu a zase tolik věcí jste si nepřivezli, tak kam se ty těžce vydělané peníze rozkutálely? Následují většinou měsíce, kdy se musíte usměrňovat a díru v rozpočtu vyplnit.

Dovolená by měla být zaslouženým odpočinkem za celý rok práce, nikdy ne stresorem, který vám připomíná, kolik kde dlužíte. Nikdy si pro účely dovolené neberte vysoké půjčky s dlouhou dobou splatnosti. Taková rekreace by vás přišla draho. Pokud postrádáte pár tisíc například na nákup letenek nebo kufrů pro celou rodinu, lepším řešením jsou flexibilní půjčky na bázi kontokorentu.

Zdroj informací: Invia, zkušenost autorky textu
Zdroj foto: Pixabay