Dovolená mimo hlavní sezónu dokáže výrazně ušetřit rozpočet

Autor:

Foto: Pixabay

Letní prázdniny sice ještě nezačaly, ale už teď můžete do některých zemí vyrazit na dovolenou. Tedy po absolvování příslušných testů, případně s očkovacím pasem.

Spousta lidí, ale i rodin se pomalu začíná ohlížet po dovolené v letních měsících, přitom právě týden mimo hlavní sezónu může vyjít mnohem levněji a to i vzhledem k pandemii. Možností je i tak více než dost. Navíc existují i místa, kam nebudete potřebovat mít hotový PCR test – třeba taková Dominiánská republika.

Komu nevadí počkat, bude vítězem

Okřídlené úsloví „kdo si počká, ten se dočká“ platí i pro ty, kteří si pobyt u moře v červenci a srpnu odřekli a plánují čerpat vytoužené dny volna až v babím létě. Dovolená v září patří v posledních letech k trendům v cestovním ruchu. Češi totiž přišli na to, že je lepší dopřát si třeba dvě dovolené u moře mimo sezónu, třeba v květnu a září, než jen jednu za předraženou cenu v hlavní sezoně.

Pokud máte obavy, že na vás v září čeká studené moře a podzimní teploty, je na čase rozptýlit své obavy. Teploty sice bývají nižší, ale jsou i tak velmi příjemné a rozhodně se nemusíte bát, že by nebylo počasí na koupání. V neposlední řadě si budete moci užívat i levnější nákupy přímo v místě pobytu. Pokud opatření dovolí.

Ubytování jinak

Doby, kdy jedinou možností, jak pobýt v zahraničí, byly předražené hotely, jsou dávno tytam. Variabilita ubytování je dnes tak široká, že lze najít kompromis mezi potřebnou mírou komfortu a rozumnou cenou. Ve hře jsou penziony, motely, campy nebo hostely.

Nikdy se na dovolenou nezadlužujte

Schválně, komu je povědomá následující situace? Vrátíte se z dovolené v příjemném rozpoložení, v hlavě spoustu vzpomínek a hezkých zážitků… do té doby, než vás realita bankovního konta snese tvrdě na zem. Přitom se vám povedlo koupit zájezd last minute pro celou rodinu a zase tolik věcí jste si nepřivezli, tak kam se ty těžce vydělané peníze rozkutálely? Následují většinou měsíce, kdy se musíte usměrňovat a díru v rozpočtu vyplnit.

Dovolená by měla být zaslouženým odpočinkem za celý rok práce, nikdy ne stresorem, který vám připomíná, kolik kde dlužíte. Nikdy si pro účely dovolené neberte vysoké půjčky s dlouhou dobou splatnosti. Taková rekreace by vás přišla draho. Pokud postrádáte pár tisíc například na nákup letenek nebo kufrů pro celou rodinu, lepším řešením jsou flexibilní půjčky na bázi kontokorentu.