DS Automobiles bude usilovat o třetí dvojnásobný titul ve Formuli E

Autor:

Legendární vůz startovního pole mistrovství světa ABB FIA Formule E, DS E-Tense FE21 týmu DS Techeetah, představil ve čtvrtek 25. listopadu při testovacích jízdách na okruhu Alès ve Francii svůj nový design pro osmou sezónu.

Nový černo-zlatý vzhled, jenž je dílem studia DS Design Studio Paris společnosti DS Automobiles, představil francouzský jezdec Jean-Eric Vergne, vítěz dvou titulů v Poháru pilotů v letech 2018 a 2019, a portugalský jezdec António Félix da Costa, šampion z roku 2020, kteří zůstávají oficiálními továrními jezdci týmu. DS Automobiles a Techeetah, které v mistrovství světa ABB FIA Formule E v sezónách 2018/2019 a 2019/2020 získaly dva dvojnásobné tituly (pro piloty a týmy), s velkou radostí ve svém partnerství pokračují s novou strukturou i v 8. sezóně. Mark Preston se tak stává generálním ředitelem stáje Techeetah a Thomas Chevaucher, ředitel DS Performance, přebírá roli šéfa týmu.

Zdroj foto: Germain Hazard / DPPI – oba jezdci

K následující sezóně se hlavní osobnosti značky DS vyjádřili následovně:

Thomas Chevaucher, ředitel DS Performance a šéf stáje DS Techeetah:

Tato nová organizace týmu nijak nemění náš hlavní cíl, kterým je získávání nových titulů. Díky této nové struktuře se více než kdy jindy soustředíme na závody, a to je pro DS Techeetah a DS Automobiles to nejdůležitější!

Mark Preston, generální ředitel týmu Techeetah:

V automobilových závodech jde o víc než jen o technické aspekty. Myslím, že je ten správný čas, abych se v zájmu vytvoření udržitelné budoucnosti týmu Techeetah zaměřil na budoucí růst týmu a Formule E.

Béatrice Foucher, generální ředitelka společnosti DS Automobiles:

Zapojení společnosti DS Automobiles ve Formuli E je významnou součástí naší strategie elektrifikace, která povede k tomu, že od roku 2024 budeme nabízet nové modely výhradně elektrické. O kvalitách mužů a žen v DS Performance svědčí zisk dvou dvojnásobných titulů ve dvou po sobě jdoucích letech a také rekordních devět vítězství s našimi monoposty druhé generace, což se žádnému jinému výrobci nepodařilo. Formuli E využíváme jako stálou laboratoř pro přenos znalostí a know-how do našich sériových modelů E-Tense a chceme se i nadále podílet na vývoji této 100% elektrické disciplíny, abychom posílili pověst společnosti DS Automobiles na všech kontinentech.

Zdroj foto: Germain Hazard / DPPI

António Félix da Costa, vítěz Formule E v roce 2020:

Tento okamžik je vždy velmi vzrušující! S inženýry, mechaniky a celým týmem jsme tvrdě pracovali na tom, abychom měli co největší šanci vyhrát závody a získat další tituly! Nový vzhled vozu je nádherný a já se už nemůžu dočkat, až se vrátím na trať s týmem, se kterým jsem už tři sezóny a který považuji za svou rodinu!

Jean-Éric Vergne, vítěz Formule E v letech 2018 a 2019:

Jsem naprosto nadšený, že s tímto týmem vstupuji do další sezóny. V posledních měsících jsme tvrdě pracovali a všichni jsou velmi motivováni, abychom v příštím roce opět získali vedoucí pozici. Očekávám skvělé závody a uděláme vše pro to, aby se tato sezona stala naší nejlepší ve Formuli E!

Po tomto představení nové sezóny se tým DS Techeetah vydá na oficiální předsezónní testy do španělské Valencie, které se uskuteční od 29. listopadu do 2. prosince 2021. Poté budou vozy převezeny do Diriyahu v Saúdské Arábii na první závod 8. sezóny, který se uskuteční 28. ledna 2022.

Společnost DS Automobiles se účastní Formule E od druhé sezóny. Za tu dobu stačila nasbírat mnoho zkušeností, mezi které bezpochyby patří také:
– 73 závodů
– 4 tituly
– 14 vítězství
– 37 pódiových umístění
– 17 pole position
– 12 nejrychlejších kol
– 57 superpole

Zdroj info: DS Automobiles
Zdroj foto: Germain Hazard / DPPI – DS Automobiles