DS tým nasbíral první body v závodech Formule E

Autor:

První závod osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E se jel v pátek 28. ledna v saúdskoarabském městě Diriyah. Tým DS Techeetah, dvojnásobný šampion této disciplíny, nedosáhl výsledků, v něž doufal.

Jean-Éric Vergne, který startoval ze 13. místa, útočil na soupeře po celou dobu závodu, přestože trať byla mimořádně kluzká. Po 45 minutách urputného boje dojel dvojnásobný šampion Formule E cílem na 8. místě a získal tak první body do hodnocení jezdců a týmů v nové sezóně. António Félix da Costa s druhým vozem DS E-Tense FE21 odstartoval ze 16. pozice, ale několik sekund po startu do něj bohužel narazil jiný závodník. Po tomto incidentu musel bohužel odstoupit.

Během druhého závodu E-Prix v Diriyahu, který se jel v sobotu 29. ledna, získal tým cenné body. Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa startovali z šestého, resp. sedmého místa a oba se za volantem vozu DS E-Tense FE21 skvěle uvedli. Jean-Éric Vergne po celý závod tvrdě bojoval o udržení své pozice v pelotonu. Dvojnásobný šampion Formule E se nakonec dokázal držet na šestém místě, dokud závod 7,42 minuty před koncem nezastavil safety car. DS Techeetah tak získal 8 bodů. António Félix da Costa nezažil závěr víkendu podle představ týmu a skončil na 13. místě. Portugalský jezdec však předvedl dobré tempo a nasbíral cenné informace pro zbytek sezony.

Příští závod se jede 12.února v Mexiku.

Zdroj informací a foto: DS Automobiles