Mění se podmínky pro vstup do Tuniska

Autor:

Státy světa reagují různě na nové varianty koronaviru, mezi nimi tedy i Tunisko. Kvůli celosvětovému šíření varianty Omikron jsou upraveny podmínky vstupu do země.

Následující podmínky platí od 27. ledna. Každý, kdo chce do Tuniska přicestovat, musí mít platné očkování. To znamená takové, které je dokončené. Spolu s tím je nutné předložit buď PCR test (ne starší 48 hodin) nebo Antigenní test (ne starší 24 hodin a nesmí být samotest, ale proveden od akreditované laboratoře), týká se to všech osob od 6 let. Pro jistotu si formuláře s QR kódy očkování a negativním testu vytiskněte! Po příletu je náhodným osobám proveden znovu test. Pokud vyjde pozitivně, musí se osoby samo izolovat na 5 dní. Jestliže bude mít někdo z nich příznaky, je nutná izolace na 7 dní.

Nové podmínky se týkají i samotných Tunisanů nebo osob s pobytovou kartou. V případě, že tito lidé nejsou očkováni, musí být na vlastní náklady 5 dní v hotelové karanténě. Je nutné doložit doklad o rezervaci a platbě (voucher musí obsahovat uhrazené náklady za pobyt a test, transfer z letiště do hotelu). Karanténu lze strávit pouze ve schválených hotelech a jejich seznam naleznete na stránkách ONTT. Zároveň se od těchto osob požaduje, aby si opět na vlastní náklady udělali 5. den karantény test na koronavirus.

Z výše zmíněného rovněž vyplývá, že neočkovaní turisté v současné době nemohou vstoupit na území Tuniska. Tato skutečnost byla zavedena 1. prosince 2021. Výjimku mají podle informací Ministerstva zahraničí lidé s pobytovou kartou, na které se vztahuje výše zmíněný odstavec s podmínkami.

Každý rovněž musí vyplnit příjezdový formulář. Ten se předkládá zaměstnancům letecké společnosti před vybavením a dále pak pracovníkům hygienické stanice po příletu do Tuniska – tedy na letišti. Velmi se doporučuje si sjednat pojištění proti koronaviru.

Zdroj informací: ONTT, Ministerstva zahraničí
Zdroj foto: Michaela Rubešová